2013-09-07

Eli Brewster

Eli Brown je synem Warricka Browna a jeho bývalé ženy, doktorky Tiny Brown. S tou se po poměrně krátké známosti vzali někdy po konci páté a před začátkem šesté série, protože po tom, co se stalo Nickovi v epizodě 5x24 a 25, Warrick usoudil, že si musí užívat života jak to jde. A nečekat.
Jejich manželství bylo však od začátku poměrně bouřliové a Warrick například trpěl představou, že je mu Tina nevěrná, ale ona pro něj jen organizovala oslavu. Svůj prsten nosil Warrick pak ještě přes sedmou sérii, ale ke konci naznačil, že už se svou ženou nežije a jsou rozvedení.

O svém synovi ale nemluvil nikdy. Jeho kolegové se o něm vlastně dozvěděli až v deváté sérii, když vyšetřovali Warrickovu vraždu.
Tehdy Greg a Sara prohledávali jeho byt a našli fotky a dokumenty, podle kterých měl Warrick podstoupit test otcovství a tedy patrně důkazy o tom, že se s Tinou o malého Eliho přetahoval.

Dítě samotné se ukázalo až na jeho pohřbu, kdy ještě vůbec netušilo, co se kolem něj děje a spokojeně spalo v náručí své matky.

V CSI se ale Eli ukázal i dál, ačkoli jeho otec, kriminalista, už byl po smrti. V epizodě 13x07, kdy se vyšetřování dostalo k hrobu Warricka a přivedlo tak kriminalisty i k Tině a Elimu (nebo Eliovi? Netuším, jak to česky skloňovat). Tina byla ale zásadně proti pomoci s případem a žádala kriminalisty, aby se drželi od syna dál. Vyhrotilo se to až k tomu, že Eli byl Tině odebrán a umístěn do pěstounské péče. Ona sama se totiž do případu vraždy a podvodů zapletla. Nakonec ale slíbila, že udělá všechno proto, aby se napravila a získala syna zpět. A ten, podle všeho, toužil po tomtéž.

Hrál: Terrell Ransom Jr.