2013-09-05

Marisol Delko

Jak už příjmení Delko napovídá, Marisol byla sestra Erica Delka. Kromě něj měla ještě dvě další sestry, které se ale v seriálu neobjevily, matku Carmen, otce Pavla a minimálně jednu neteř.

Úplně poprvé se objevila jen jako zmínka v první řadě v epizodě 1x09, kdy Eric vyjádřil obavu, aby byla v bezpečí, neboť ulice Miami ohrožoval sniper. Osobně se poté ukázala až na začátku čtvrté řady, kdy se s Ericem setkala před nemocnicí, jeho kolegyně Calleigh ji považovala za Ericovu přítelkyni, a nechtěla o ní slyšet žádné informace. To však nebyla pravda a jak se ukázalo později, i její přítomnost v nemocnici měla své opodstatnění.

Už od začátku trpěla leukémií. Protože léčba i průběh nemoci byl bolestivý, kupoval jí bratr marihuanu ke zmírnění. Tady se ukázala znovu, protože Erica dostalo do potíží, když ho zadržený dealer udal. Horatio zasáhl do vyšetřování, zjistil, že Eric nekupuje drogy kvůli své závislosti, ale kvůli pomoci sestře, a pomohl sourozencům.

Marisol a Horatio se do sebe postupně zamilovali a přes Ericův nesouhlas se později i vzali v epizodě 4x23. Jejich manželství ale nebylo přáno dlouhého trvání.

Na konci čtvrté série, v epizodě 4x24 a 25, byla postřelena sniperem gangu Mala Noche, Memmem Fierem,
kvůli spojení s Ericem a Horatiem, a následkům podlehla.
Zjistilo se, že útok nařídil Antonio Riaz, člen gangu Mala Noche, který jí prodával drogy a zjistil její rodinné poměry.
Smrt sestry a manželky Horatia a Erica zdrtila, o to víc je zasáhlo zjištění, že Riaze nezatknou, pouze deportují do Brazílie, kde bude soud. V praxi to znamenalo pustit ho na svobodu. Proto se za ním po Marisolině smrti vydali a spravedlnost vzali do svých rukou.

Marisol se však v seriálu objevuje ještě jednou, a to v desáté sérii. Horatio byl na konci deváté série postřelen a v důsledku zranění měl halucinace, při nichž viděl svou mrtvou manželku. Ta mu řekla, že ještě není jeho čas, ještě musí zůstat a ne odejít s ní, a udržela ho tak naživu až do konce seriálu.

Hrála: Alana de la Garza