2013-09-05

Horatio Caine

Narodil se 7. dubna 1960, je starším bratrem ze dvou sourozenců - má mladšího bratra Raymonda - a dle jeho slov ho rodiče trochu zvláštně pojmenovali po básníkovi, ačkoli on má do básníka daleko. Jeho rodiče však nebyli ideální. Otec byl tyran a zavraždil jeho matku a Horatio mu to vrátil a zavraždil ho sám.

Původně pracoval v New Yorku jako detektiv NYPD. Tam svou kariéru úspěšně začal a rozvíjel, ale přesto se nevyhnul problémům.
V roce 1995 byl pobodán při vyšetřování případu, kdy vrah, Walter Resden, zavíral malé děti do skříní, zatímco zabíjel jejich rodiče. Mezi nimi od té doby panovala hluboká nenávist, která eskalovala o deset let později, kdy se Resden, už v Miami, pokusil shodit na Horatia pomocí uchované krve vraždu Rachel Turner.

Ještě předtím však pracoval i v utajení v Penascole, patrně někdy kolem roku 1990, pod jménem John Walden. Během té doby potkal Julii Eberlie, ale zmizel kvůli své práci dřív, než se stihl dozvědět, že mu porodila syna, čímž ho ani ona sama nechtěla zatěžovat.

Poté se Horatio přestěhoval do Miami, kde nejdříve působil jako detektiv na oddělení vražd, později jako odborník na výbušniny v týmu pyrotechniků, a poté jako člen CSI v MDPD. Byl jmenován do hodnosti poručíka, kterou těsně vyfoukl kolegovi seržantovi Rickovi Stetlerovi, což pro ně znamenalo celoživotní nevraživost. Původně působil jen jako řadový člen skupiny vyšetřovatelů, ale když vedoucí, Megan Donner, odešla po smrti manžela z pozice, nastoupil na její místo.

Jelikož je zkušeným policistou, i jako forenzní vědec nosí pistoli (kterou nikdy neváhá použít) a odznak, k jeho dalším poznávacím znamením pak patří sluneční brýle, a je uznávaný po celé laboratoři. Se svými podřízenými má navíc velmi dobré vztahy, dokonce ho familiérně oslovují "H", a on se velmi bedlivě věnuje nejen pověsti celé laboratoře, ale stará se i o problémy svých kolegů. Zvlášť trvá na jejich péči o střelné zbraně, což se ukázalo v době, kdy špatná péče stála v epizodě 3x01 Tima Speedla život, a Horatio na jeho místo sehnal policistu Wolfa, především právě pro jeho obsesivní starostlivost o zbraně.

Je také po celou svou kariéru zastáncem trestu smrti pro zvlášť brutální vrahy a krom svých kolegů rád pečuje i o oběti ve svých případech, kterým se snaží zajistit co největší bezpečí a ochranu. Tu největší však u něj pořád požívá jeho rodina.
Zvlášť citlivý je pro Horatia případ jeho bratra Raymonda, který působil u policie, fingoval svou smrt a snažil se rozkrýt působení gangu Mala Noche, což ho nakonec zabilo v epizodě 5x01. Horatiovi po něm zůstala švagrová Yelina a synovec Ray Junior, kterým neváhá vyrazit na pomoc kdykoli se objeví sebemenší komplikace.

Krom toho, že má dobré vztahy s podřízenými, známosti mezi policií po celých státech, například detektiva Taylora, má i hromadu nepřátel.
Mezi nimi lze jmenovat například Waltera Resdena, který se ho pokusil obvinit z vraždy, Clava Cruze, gang Mala Noche, či celou řadu zločinců, které dostal za mříže.

Zatímco v prvních dvou řadách vedl poměrně klidný pracovní život, ve třetí řadě, hned v první epizodě,  přišel o kolegu, Tima
Speedla, a zaměstnal nového, Ryana Wolfa. Také zjistil skutečnou situaci svého bratra, který jen předstíral, že je mrtvý, aby mohl pracovat v utajení, a když se vše provalilo, poslal v epizodě 3x24 zbytek své rodiny do Ria de Janeira.

Ve čtvrté řadě to však vypadalo, že se na něj znovu usmívá štěstí. Seznámí se se sestrou svého kolegy Erica Delka Marisol, a i když ta trpěla leukémií, pocítil k ní náklonnost. Pomáhal jí dostat se z různých ošemetných situací, jako například nákup marihuany pro zmírnění bolestí, zamiluoval se a na konci série, v epizodě 4x24, si ji vzal.
Jejich manželství však bohužel netrvalo dlouho, neboť Antonio Riaz, člen Mala Noche, tvrdě zakročil, v epizodě 4x25 postřelil Delka a Marisol, která zranění po problematickém převozu do nemocnice podlehla.

Hned v páté řadě přišel o bratra (znovu a doopravdy), když ho v epizodě 5x01 zavraždili v Riu členové Mala Noche, a znovu se zaměřil na Yelinu, která se se synem vrátila do Miami. Musel však čelit ještě mnohým dalším věcem, především neúnavným útokům na jeho tým. Jelikož vede své podřízené k pečlivé práci a honbě za zločinem, mnoho zločinců toužilo a touží zbavit se jich. Byl proto svědkem dalšího postřelení Erica, tentokrát do hlavy, v epizodě 5x14, a téměř ho ztratil. Řešil tam také přepadení laboratoře nebo teroristický útok na Miami.

V šesté řadě na tom nebyl o mnoho lépe. Zjistil totiž hned v epizodě 6x01, že má syna, ale ne zrovna ideálního. Jeho matka Julia ho dala k adopci a mladý Kyle žil v otřesných podmínkách, neboť jeho pěstouni si ho vzali do péče jen kvůli státním příspěvkům, a dokonce páchal trestnou činnost.
Krom toho v této řadě také řešil únos své kolegyně Calleigh Duquesneové v epizodě 6x15, odchod oblíbené a milé patoložky Alexx Woodsové v epizodě 6x19, nebo vraždy páchané novou supernebezpečnou zbraní. Na samotném konci série poté kvůli případu dokonce předstíral vlastní smrt.

V sedmé řadě se znovu potýkal s problémy, tentokrát ohledně minulosti a původu Erica, což vedlo až k jeho zadržení v epizodě 7x16 a zmizení v 7x25, a opět i s osobními problémy ohledně Julie, která se provdala za ne zrovna čistého obchodníka Rona Sarise. S tím souvisely i vztahy s Kylem a nasazení jeho švagrové Yelny jako soukromého detektiva v utajení.

V osmé řadě, hned na začátku, byl opět svědkem Ericova boje o život a zároveň přijal do týmu Jesseho Cardozu, detektiva, s kterým už má v MDPD zkušenosti. Jeho působení ale netrvalo dlouho, protože na konci řady došlo k útoku na laboratoř, při němž zemřel. Což byla nepochybně další rána pro Horatia, kterému na týmu velmi záleží. Už od té doby bylo ale patrné, že se stal o něco agresivnějším.
S podezřelými dávno nenakládal v rukavičkách a najdou se i případy, kdy se s nimi bez otálení popral, nebo s nimi brutálně vyřídil napadení. Dokonce jednou i schválil vraždu zkorumpovaného ředitele, který měl zabíjet své zaměstnance kvůli pojistkám.
V deváté řadě došel k úhoně sám. Na konci série byl postřelen do boku a jeho kolegyně Natalia Boa Vista uvězněna v kufru potápějícího se auta.
Ze zranění se však dostal a zůstal i do poslední série, kde měl hned na začátku v důsledku zranění halucinace Marisol, která ho v podstatě vrátila do života, když tvrdla, že ještě potřebuje jít zpátky a nemůže tedy odejít za ní. Zůstal proto až do konce řady, tedy do konce seriálu, jako poručík týmu CSI.


Hrál: David Caruso