2014-02-25

Sonya Barak

Sonya Barak, později vystupující jako Sonya Moreta, byla velmi krásnou, ale zároveň krutou teroristkou skupiny Al Quadir a v páté řadě CSI: Miami se pokusila spolu se svými druhy spáchat bombový útok na Miami, jelikož toužila nastolit nový řád a zlikvidovat Ameriku jakožto nepřítele všech blízkovýchodních teroristických frakcí.

Nejprve však nebyla vůbec nijak podezřelá a do hledáčku policie se dostala teprve ve chvíli, kdy v epizodě 5x09 kdosi zavraždil tajnou agentku Jakea Berkeleyho, jež se nechala jako návnada prodat v charitativní aukci. Aukci totiž pořádal Peter Kinkella, který dobročinným účelem maskoval snahu získat peníze, co po něm vymáhala právě skupina Al Quadir, a aby si Sonya pohlídala, že při vyšetřování vraždy, co s terorismem ani tajným agentstvím nakonec neměla nic společného, Peter nic neprozradí, vystupovala jako další z dívek na prodej po jeho boku.

Poté ale vyšlo najevo, že Kinkellu už agenti z vnitřní bezpečnosti sledují delší dobu kvůli prodeji drog a on se pod nátlakem rozmluvil o skutečnosti, že muži z Al Quadir unesli jeho rodinu a nutí ho obchodovat se zakázanými látkami a odevzdávat stále více peněz, a že Sonya je do všeho zapletena na poměrně vysoké pozici. Ba co víc, když ji Horatio přivedl k výslechu, tvrdila, že svět se mění, a ona stála u rozpohybování kolotoče, jenž už nelze zastavit, a nyní jen hodlá sedět a sledovat, jak Amerika umírá. Čímž se přiznala k terorismu a k plánu vyhodit do vzduchu miamskou jadernou elektrárnu.

Plán Al Quadir však nevyšel, neboť bezpečnostní složky nálož v poslední chvíli zneškodnily, Sonya byla zatčena a v epizodě 5x11 s ní probíhal soudní proces. Ten se ale týkal pouze únosu Kinkellových, z čehož se ji nepodařilo usvědčit, naopak, její právník tvrzením, že její výpověď pomohla k nalezení ženy a dvou dětí, dokázal, aby soudce stanovil milionovou kauci pro propuštění na svobodu a teprve po několika dnech další proces týkající se terorismu. Kauce byla navíc okamžitě zaplacena a Sonya v podstatě volná.

Poté nasedla do auta svého obhájce a hodlala ujet, ale někdo další v tu chvíli muže zastřelil. Ukázalo se, že Sonyina snaha pomoci z taktických důvodů policii ukončit Kinkellovo vydírání a poskytnuté informace ostatní členy Al Quadir natolik naštvala, že se jí zřekli a rozhodli se zlikvidovat ji. K tomu navíc pomohl i Peter, jemuž se nelíbilo, že by za únos neměla nést odpovědnost, tudíž zaplatil kauci a doufal, že Sonyini vlastní lidé ji zabijí.
Po neúspěšném vyšetřování motivu k vraždě právníka, z nichž bylo obviněno několik protivlasteneckých členů Al Quadir, však Horatiovi také došlo, kdo je skutečná zamýšlená oběť, a rozhodl se Sonyu zachránit, ač jen proto, aby mohla být potrestána spravedlivým soudem.

Podařilo se mu to jen na poslední chvíli. Když totiž Peter zjistil, že Al Quadir selhal, rozhodl se pozvat Sonyu na jachtu a tam s ní zatočit sám. Horatio ale těsně před jejím vyplutím dorazil do přístavu, odhalil Sonye Peterův plán a ona následně odplula sama, aniž by bylo jisté, že se hodlá na svůj soud kdy vrátit.Hrála: Shiva Rose