2014-12-31

8x06 - Kdo a co

Carmen Davis najdou v jejím bytě spolu s tělem asi desetiletého chlapce ležícího v kaluži krve. Když přijde Grissom na místo činu, zjistí, že práci jeho týmu přerušilo FBI, které tvrdí, že mrtvý chlapec by mohl být obětí únosu uskutečněného před šesti lety.
Kriminalisté se ale nevzdají - Greg si všimne, že chybí všechny Carmeniny šperky, a tak začne procházet zastavárny a narazí na souvislost s hotelem Tangiers a neznámou Ginu, Warrick zase zjistí, že Carmen hrála před svou smrtí na internetu pokerovou soutěž a vypátrá, že číslo soutěžícího patří Tomovi Michaelsovi. Když mu pak ukáží fotky zavražděného chlapce, Tom se zhroutí a prozradí, že chlapec byl jeho syn a Carmen jeho bývalá milenka.

Mezitím policie najde zavražděný starší pár. Vyjde najevo, že je okradli o peníze a střelnou zbraň a podobně jako v prvním případě se jejich dům nachází nedaleko železniční trati, proto Grissom teoretizuje, že vrah používá vlaky jako dopravní prostředky při útěku z míst zločinů. Kdo to ale je stále netuší a doufá, že více světla do případu vnese tajemná Gina.
Manažer hotelu, kde pracuje, ale tvrdí, že ji viděl naposledy předešlého dne s neznámým mužem, jehož identifikují jako Terryho Lee Wickera, hledaného vraha. Grissom s agentem FBI tak pospíchají k nejbližší trati v naději, že ho tam zastaví. Najdou však jen jeho auto a v něm Ginino tělo a proto naskočí do jedoucího vlaku, ale je pozdě - Wicker je oklamal a Brass volá Grissomovi, že Gina si nevyzvedla svého syna ze školy. Znamená to, že ho má Wicker? Grissom s Jackem se pouští do závodů s časem, aby zabránili vraždě nevinného chlapce.

Původní název dílu: Who and What


Poznámka: Tato epizoda je crossover k seriálu Beze stopy, který tu zastupuje agent FBI Jack Malone. Dokončení případu se proto neodehrává v prostředí CSI, ale právě zmíněného seriálu.


Hlášky z dílu:
Catherine: Co o něm víme?
Malone: Včetně toho, co jste mi řekli? To, co jste mi řekli.

Malone: Proč jste utíkal?
muž: Já nevím, asi jsem měl strach.
Malone: A z čeho?
muž: Že mě chytnete.

Malone: Bezva, vrah mohl pocházet z kterékoli farmy v USA.
Hodges: A nebo ze zahrádky.

Malone: Můžu být upřímný?
Hodges: Samozřejmě.
Malone: Lidi jako vy mají ve Vegas menší konkurenci. Rektálních alpinistů máme u FBI dost.

Malone: Hank je váš syn?
Grissom: Hank je můj pes. Ona mi ho někdy venčí.
Malone: Jo jo, takhle to začíná.

Grissom: Má oběť v hlavě nějaké kruhové záseky?
Robbins: Ano, nechcete ji i pitvat? Stačí říct...

Malone a Grissom naskočí na jedoucí vlak.
Malone: Stýská se vám po laborce?
Grissom: Ne, mám rád hezké výlety.