2014-12-31

8x07 - Sbohem a šáteček

Když najdou tělo Kiry Dellinger pod okny jejího pokoje na koleji, zpočátku odhadují, že skočila ze střechy a třetí pokus o sebevraždu jí konečně vyšel. Jenže tu noc se na střechu nedalo dostat a když Nick prohlíží pokoj, všimne si krve na okenní římse, takže Kiru museli z okna vyhodit. A když Catherine najde v jejím loktu úlomek zubu, konstatuje, že se před smrtí Kira s někým poprala.

V jejím pokoji se navíc najde otisk prstu patříc Marlonu Westovi, mladíkovi, kterému kdysi pomohla zbavit se obvinění z vraždy jeho mladší mazaná a předčasně vyspělá sestra Hannah, a který spolu s ní studuje na stejné univerzitě, jako Kira.
Maroln přizná, že s Kirou chodil a rozešel se s ní, když si našla jiného přítele a tvrdí, že ji nezabil, jenže vzorek jeho DNA nedostanou, neboť se objeví Hannah a připomene jim, že potřebují oprávnění. Sara je zoufalá z toho, že Marlon znovu unikne trestu za vraždu, a když v krvi Kiry i jejího nového přítele najdou GHB, začne podezírat Hannah, která je vynikající studentkou chemie, jenže už si vůbec nevěří, že by jí mohla cokoli dokázat. Hannah se jí dokonce vysměje do očí a ironicky poznamená, jak zle vypadá, a má pravdu - Saru čím dál víc unavuje její práce, zejména po nedávné traumatické události.

Původní název dílu: Goodbye and Good Luck


Hlášky z dílu:
David: To už je třetí skokan v tomhle roce. Třeba je to nakažlivý.

Greg: Je těžký rozeznat co je rvačka a co normální stav studentskýho pokoje.
Nick: Jo, měls vidět můj, to byl fakt děs.

Greg: Gothika byla jenom póza, holky to žraly.
Nick: Jak to funguje?
Greg: No, děláš, že máš depku a sbalíš holku s depkou.

Muž: U ní v pokoji. Souložili jsme.
Jim: Hezký, jak k tomu došlo?