2015-01-09

6x01 - Nalezený syn

Na nábřeží zasahuje jednotka SWAT a najednou vedle policistů dopadne zastřelený sociální kurátor Andrew Bennett, ze střechy skočí zakuklený podezřelý, nasedne do závodního člunu a ujede.
Delko brzy zjistí, že Andrew před smrtí dostal výstrahu týkající se podmínečně propuštěného mladistvého delikventa Kyla Harmona, který svou podmínku porušil. Ten ale podle svého monitorovacího náramku může dokázat, že nebyl v blízkosti vraždy, a tak se pozornost obrací k Ricku Batesovi, dalšímu z Bennettových klientů, který stejně jako Kyle pracuje v kavárně, jíž patří únikový člun vraha, a zároveň k Ryanu Wolfovi, neboť ten touží vrátit se k CSI a zatím pracuje na střelnici a právě jeho otisk se našel na jedné z kulek.

Události však naberou rychlý spád, když se najde spojitost mezi Bennettovou smrtí a únosem Kathleen Newberry, za níž únosce požaduje 126 tisíc dolarů. Z nahrávky totiž policie identifikuje únosce jako Kyla, zachytí jeho signál a vydá se na opuštěný stadion, kde ale najde pouze Kathleen a Kylův náramek. Proč Kyle unesl Kathleen a potom ji nechal jen tak? Skutečně bylo vše z jeho hlavy a dobrovolně? Možná v sobě mladík přeci jen má nějaké zbytky cti, zvlášť s původem, jaký nečekaně odhalí soukromá vyšetřovatelka Yelina.

Původní název dílu: Dangerous son


Poznámka: Do zločinu namočeného Mikea Newberry si zahrál Kevin Durand, který se objevil jako vojenský mutantí kolega Wolverina a Sabretootha Fred Dukes ve filmu X-Men Origins: Wolverine.


Hlášky z dílu: 
Jake: Jsi zpátky v uniformě?
Frank: Vidíš ty proužky, chytráku? Nejspíš jsi pěknej trouba, udělal jsem zkoušky na seržanta.

Horatio: Dobré ráno.
Alexx: Jednou se ho snad dočkám, Horatio.

Jake se snaží zavolat odtahovku.
Jake: Hele jenom nás zdržujete. To už jste mi říkali posledně! Za tu dobu by ho odtáh do garáže i můj pes!