2015-01-10

6x02 - Celebrita z internetu

Candace Walker se kvůli stalkerským osobním snímkům a videům, co dokumentují každý její krok, stala slavnou internetovou osobností, dokonce předmětem fanouškovského kultu a i žárlivosti. Na plaveckých závodech však někdo následně šípem neusmrtí ji, ale jejího přítele Luka Selyana.
Eric brzy zjistí, že jedna z fotek byla pořízena z mimořádné blízkosti, fotograf drží tvář Cadance rukama a děvče se na něj láskyplně usmívá, takže přijde na to, že Luke vlastnil speciální brýle se zabudovaným sledovacím softwarem a fotil ji, aniž by o tom věděli, což zařídil profesionální blogger, aby mohl Cadance lépe sledovat. Jenže i on má na vraždu alibi a tým musí sledovat jiné stopy, které vedou k lukostřeleckému družstvu a jeho trenérovi Robertu Whittenovi, jenž je do Cadance zamilovaný.

Zároveň nastávají těžké internetové časy i pro Horatia, neboť na web proniknou informace, že se před pěti lety právě on zasloužil o zatknutí nebezpečného mafiánského zabijáka Argenta. Jeho dospívající syn Damon teď na jejich základě chystá pomstu.

Původní název dílu: Cyber-Lebrity


Hlášky z dílu:
Titulek u fotky Ryana doprovázejícího Candance jako ochranka.
Právě jsem zahlíd Candance s nějakým starším fešákem. Vypadá to vážně.

Rick: A já ti doporučuji, aby sis sehnal ochranku.
Horatio: Ricku, že bys měl o mě nakonec strach?
Rick: Naší jednotce ten zájem neprospívá.
Horatio: A, tak návrat do reality.