2015-01-11

6x06 - Krém na opalování

V přepychovém hotelu Woolrich našli Ronnieho Templa, jehož zavraždili na terase při úplném zatmění slunce. První stopa je navíc zmutovaná DNA z kovového kufříku u mrtvého, která obsahuje specifické znaky psa, a odhalí vyšetřovatelům, že Ronnie obchodoval s vlčími hormony pro zájemce změny ve vlka, ale k vrahovi nevede, protože majitel DNA - Mario Montero - chtěl oběť pouze okrást o hormony.

Kriminalisté se proto obrátí jiným směrem - na identifikační kartě hotelového zaměstnance Shawna Hodgese se našla krev oběti, přičemž šňůrka mohla sloužit jako vražedná škrtící zbraň. Podezření vůči němu vzroste, když se objeví další uškrcená, Diana Long, a po ní je napaden sám Mario Montero, avšak tým nakonec najde důkaz, že mladík pachatelem také není. Jedinou stopou proto zůstává látka z hotelové terasy, podle níž lze určit, že skutečný vrah je alergický na sluneční světlo. Má tedy něco společného s obchody s mutací? A proč zabil i Dianu a zkusil zabít Maria?

Původní název dílu: Sunblock


Poznámka: Shawna Hodgese hrál Tyler Hoechlin známý jako Derek Hale z Teen Wolf, který je v onom seriálu, paradoxně, vlkodlak.


Hlášky z dílu:
Jake: Calleigh!... Dobře, to není tvůj pasivně agresivní postoj, tohle je agresivní na kvadrát!

Alexx: Moje babička byla astroložka. A jak se říká, když někdo umře při zatmění, nedojde pokoje, dokud si nevezme další duši s sebou.
Jake: To je nesmysl.
Alexx: No, udělám svoji práci. Ale znamení je znamení, milý hochu!

Eric: Právníci, upíři, vlkodlaci, všechno je to stejná banda.

Shawn: Tak to není, stalo se mi to v práci.
Frank: Právě jste vyčerpal příděl hloupých výmluv.

Ryan přijde na audiovizuální, kde je náhrada za Coopera.
Ryan: Páni, to je zlepšení! Myslím ty přístroje, ne že byste nebyla... eee asi bych měl začít znovu, jsem Ryan Wolf, jsem zpátky.

Alexx: Má někdo z podezřelých psa?
Ryan: Myslím, že ne, ale jeden z nich je částečně... vlkodlak.