2015-01-11

6x07 - Řetězová reakce

Modelku Alishu Reilly usmrtil na pláži elektrický proud, a to ne náhodou, protože pod pódiem se najdou zbytky drátu a na něm dlouhý vlas další modelky, Juliane Ravez. Ta popírá, že má s vraždou cokoliv společného, ale poskytne vyšetřovatelům zajímavé informace. Alisha byla vdaná za známého kriminálníka Joea LeBrocka, který svého času unesl Horatiova syna a nyní sedí za mřížemi, a co víc, šaty, co na sobě měla, a které obsahovaly stejný drát jako nalezený na místě činu, byly napuštěné heroinem, za čímž údajně stojí také LeBrock - byl to jeho způsob pašování drog.

Když se proto vyšetřování zaměří i na vězení, dojde k explozi, která usmrtí Oscara Monahana, neoficiálního strážce Kyla, a vyšetřovatelé následně přijdou na to, že byla spuštěna mobilním telefonem, jenž dostal Kyle údajně od LeBrocka. Objednal si LeBrock vraždu své manželky? A čeho chtěl dosáhnout výbuchem?

Původní název dílu: Chain Reaction


Poznámka: Zvláštního agenta Farallona, jemuž kdysi Natalia zachránila kariéru, hrál Matthew Del Negro známý jako agent McCall z Teen Wolf. Paradoxně také agent FBI.


Hlášky z dílu:
Ryan: Zdravím, Franku. Řekni mi, žes měl důvod brát mě do téhle instituce.
Frank: Kromě potěšení, že tě to obtěžuje, potřebuju, abys pro mě něco udělal.
...
Frank: Prověřil jsem návštěvní knihu z vězení.
Ryan: Takže ji potřebuješ přečíst?

Ryan: Bylo to lehké, Samantha mě to naučila.
Calleigh: Takže sis našel záminku, abys to zkusil na nové děvče?
Ryan: Jo, ona to taky... prokoukla.

vězeň: Nevím ani kde je záchod, jak bych našel něčí celu?