2015-01-05

8x11 - Býk

Cody Latshaw při jízdě na býku vypadne ze sedla a býk ho zasáhne do hlavy kopyty. Zděšení vystřídají ovace, když kovboj vstane a odejde po vlastních, v noci ho však najdou v aréně mrtvého. Při pitvě Dr. Robbins odhalí, že Cody měl v důsledku kopance prasklý jeden ze obratlů, takže stačil jen malý úder a byl odsouzený na smrt. Během vyšetřování mezi dobytkem je navíc nalezena Tiffany Rigdon, která zemřela při autonehodě, a která se scházela právě s Codym. Navíc ji srazil Codyho truck poté, co napsala dopis, že se s ním rozchází. Můžou spolu zdánlivé nehody souviset?

Při prohlídce Codyho auta najdou část zařízení na inseminaci býků. Vyšetřovatelům se nechce věřit, že by se Cody zapletl do nezákonného obchodu s býčími ejakuláty a Nick si myslí, že Cody možná spolupracoval s někým, kdo páchal tyto krádeže a Tiffany musela zemřít proto, že se o tom dozvěděla. Jenže do její smrti se brzy zaplete pasák Erik Hong, který sám se stane další obětí, tentokrát při střelbě v country baru. Kdo je tedy vrahem na doslova divokém západě?

Původní název dílu: Bull


Hlášky z dílu:
Nancy: Řekněte, kdybych vám utáhla provaz kolem varlat, měl byste chuť si vyskakovat?

Hodges: Potřebuju kousek pro porovnání.
Catherine: Neumíš zacházet s nůžkama? Prsty do otvorů a secvaknout.

Hodges: Kovboj dal rychlovku na seně. Buď je to trapista nebo si hrál na Zkrocenou horu.
Catherine: Ah, při tom filmu jsem brečela.
Hodges: Já taky!... Víš jen... skutečnej chlap to umí přiznat. A to já jsem.
Catherine: Neříkej!

Grissom čte důkaz - milostnou báseň.
Nick: Shakespear to neni...

Wendy: Ne počkej, celý to začalo jednou v noci, když byl ve stodole a začalo sněžit. Uvíznul tam. Nemohl se dostat zpátky do domu a tak si řekl, že by se měl nějak zahřát. No a tak to zkusil s ovcí. Ale koně začali žárlit a tak... víte co... no a pak tam měl taky krávu...
Greg: My si to dokážeme představit!
Nick: Já teda radši ne.

Nick: Zbils ji?
Ricky: Já jsem něžnej, kámo.

muž: Vždycky mi půjčoval auto!
Jim: I když se s ním měla přejet jeho holka?