2015-01-05

8x14 - Opušťák

Tým CSI přichází vyšetřit smrt zastřelené mladé ženy v nájemním domě, ale při práci si Grissom všimne, že ze stropu kape krev. V bytě o poschodí výše nato objeví druhé tělo - nájemnici Marii Espinozo, kterou zabila zbloudilá kulka.
Brass zjistí, že oba byty pronajímal Kellen Tyford známy jako Drops, obratný majitel nočního klubu, který je právě ve vězení, a když ho navštíví, dozví se, že první oběť byla Jessica Jaynes, jenž pracovala v Dropsově klubu, a druhá jeho stará přítelkyně, jíž dovolil bydlet v druhém bytě. Jenže Greg také zjistí, že nedávno byla v bytě Marie Espinozo její dcera Dana, která je s Drobsem těhotná, a následně se ukáže, že naposledy byla spatřena ve společnosti nyní už mrtvé Valindy Carlislo.

Je jasné, že Danu musí co nejdříve nalézt, protože je spojována už se třemi vraždami. Drops si myslí, že by se mohla ukrývat v jeho klubu, a tak Brass s Nickem berou vězně s sebou a prochází jeho kancelář, čehož Drops využije a rozhodne se utéci, venku naskočí do auta a zmizí. S třemi nevyřešenými vraždami a trestancem na útěku si tým CSI uvědomí, že na všechno asi nestačí.

Původní název dílu: Drop's Out


Hodges: Vždyť víš, že láska k penězům je kořenem všeho zla. Lidi si myslí, že jde jen o peníze.
Catherine: Tak pravil mudrc.

muž: A jestli nechcete, abych začal lhát...
Jim: Někdy jste přestal?

Nick nastavuje figurínu na všech čtyřech.
Catherine: To ti možná pomůže. Nebo... chcete být radši o samotě?

Jim: Mám pocit, že toho budu litovat.
Nick: Já už lituju.

Drops: Hoši notaak, kam bych vám utek, máte na mě toho gameboye!

muž: Dana tu byla asi před hodinou. S takovym borcem jako z Nascaru.
Nick: A jak vypadá takovej borec jako z Nascaru?

Drops prohlíží svůj předělaný klub.
Drops: Ach bože... dej mě zase do vězení.