2015-09-30

10x03 - Práce šlechtí

Uprostřed lesa je nalezen ubitý mladý muž. V jeho ruce najde patolog voperovaný čip, pomocí kterého mrtvý otvíral dveře od své kanceláře, což pomůže policistům zjistit identitu - Jason pracoval ve velké firmě, kde měl na starosti část bezpečnostních systémů.

Dál odhalí, že měl poměr s kolegyní Belindou, a na ni zaměří svou pozornost. Je to však falešná stopa. Nález části vybuchlého trezoru, kterým byl Jason ubit, naznačí, že plánoval s některým z kolegů vyloupení podnikového trezoru. Kdo by to mohl být, ukáže policistům internet.

Původní název dílu: Working Stiffs


Poznámka: V roli Terrence Lombarda, jednoho z kolegů oběti, se objevil Wayne Knight, známý jako legendární počítačový technik Dennis Nedry z Jurského parku.


Hlášky z dílu:

David: Na střední jsem si frustrace ventiloval vynalézáním důvtipných mučidel pro spolužáky. Formou komiksu, samozřejmě.

Terrence obtěžuje podřízené. 
Terrence: Na co čekáte?
muž: Na žalobu za harašení.

Terrence: Hej, všichni zmlkněte! Přestaňte předstírat činnost a věnujte nám pozornost!

muž: Šel jsem ze svýho bejváku a vidím, že dveře toho bytu jsou úplně dokořán a všechno to hi-tech vybavení tam leží bez dozoru.
Brass: Zajištěný bezpečnostníma kabelama.
muž: Proto jsem se vrátil a přinesl si kleště.

Hodges popíše, jak funguje jeden přístroj.
Ray: Vím, jak to funguje. Vždyť to dělám.
Hodges: Ano, ale to bylo srozumitelné a zábavné vysvětlení procesu.

Greg: Vyhledávali jsme s Archiem slova jako třeba explozivní, ale pokud nebudeme počítat průjem pana Lombarda, tak jsme pohořeli.

Nick rozřezává trezor a Ray připravuje výbušninu.
Catherine: ...co děláte?
Ray: Něco dokazujeme.
Nick: Bořitelé mýtů.