2015-09-07

6x02 - Černá listina

Mac Taylor odhalí spojitost mezi dvěma zdánlivě nesouvisejícími vraždami a zjistí, že pachatelem je mimořádně inteligentní počítačový hacker přezdívaný Hrobař. Zabiják své vraždy dokonce zdálky monitoroval a nyní sleduje i Maca při vyšetřování.
Zdá se, že se léčil z rakovinového onemocnění a teď zabíjí osoby zodpovědné za přerušení jeho léčby, protože ztratil práci, a tím i nárok na zdravotní pojištění. Pomalu umírá a mstí se všem. Sestavil si černou listinu smrti, na které je, paradoxně, i jeho vlastní jméno.

Doufá však, že Mac pochopí jeho motiv, protože i Macův otec McCanna Taylor zemřel na rakovinu před dvaceti roky. Ten ale odcházel z tohoto světa důstojně a s pokorou a svého syna požádal, aby odešel do New Yorku a pracoval na vlastním životě a kariéře, takže se na to nedá spoléhat. 

Původní název dílu: Blacklist


Hlášky z dílu:

Oběť je z Philadelphie.
Don: Město bratrské lásky.
Mac: No, tak se podíváme, jestli mu v New Yorku někdo náhodou nenabídl lásku.

podezřelý: Jo, velkej Willy je chytrej na ty zkratky a podobně. Třeba SONAR, zvukový navigační radar. A PIN, osobní identifikační číslo.
Don: To je úžasný. A co tohle? STDL. To znamená Strčím tě do lochu, to udělám, když mi neřekneš, co se tam včera v noci dělo.

Podezřelý si při útěku zabodne do chodidla vlastní injekci od drog.
Don: Zas jeden kandidát na pitomce roku.