2015-09-11

6x04 - Smrtelná odplata

Jednoznačný důkaz DNA vyvrátí chladnokrevné přiznání podezřelé ženy, že brutálně zavraždila svého manžela, který ji podváděl. Tým kriminalistů proto pátrá po pravém pachateli a odhalí, že fantomová vražedkyně může mít na svědomí více jiných zločinů.
Hlavní podezřelá je však zodpovědná jen za tři z celkového počtu vražd. Čtvrtý zločin rozhodně nemohla spáchat, protože byla v té době na jiném místě. Kdo je pachatelem?

Mezitím se do nebezpečí dostane i Don Flack. Stále ještě se nedokázal vzpamatovat ze smrti své přítelkyně Angell a jeho stav je tak čím dál horší. A když ho následně ohrožovala podezřelá nožem, nebyl schopný vystřelit, přestože mu to předpisy v takovém případě přikazují.

Původní název dílu: Dead ReckoningPoznámka: Znovu se v tomto díle objevil jako šéfdetektiv Sinclair Mykelti Williamson, který si zahrál po boku Toma Hankse a Garyho Sinise Bubbu Blue. Hlášky z dílu:


Sid zkoumá obsah žaludku oběti
Sid: To bude steak, chřest, salát a kukuřice. Vždycky mě fascinovalo, jak je kukuřice odolná vůči kyselině a cestuje celým trávicím ústrojím až-

Danny a Lindsay debatují o tom, že při svatbě jen pro peníze by žena nevěru odpustila.
Lindsay: Jasně, je mi to jasný, sedmnáctkrát ho bodla nožem do hrudi, protože ho milovala...

Sinclair: Něco jim říct musím!
Mac: Ale šéfe, už jste říkal "bez komentáře, zatím nemám informace, které bych vám mohl sdělit".

Stella: Přísahám, že jestli ještě jeden otevře v nátělníku a proužkovaných trenkách, tak se zblázním.