2015-09-17

6x11 - Druhá šance

V předvečer vánočních svátků C.S.I. vyšetřuje brutální vraždu bývalého bezdomovce a narkomana. Před dvěma lety se mladý muž zázračně dostal z ulice a uchytil v normálním životě, ale dnes ho někdo zabil. Vpíchl mu do těla smrtelnou dávku heroinu - aby si všichni mysleli, že se vrátil k drogám - a potom mu v boční uličce pomalu přejel autem přes hrudník a jeho tělo podpálil. Stopy navíc spojují tento zločin s vraždou jiného mladého muže, též bývalého narkomana, před šesti měsíci v jiném městě.
Kdo stojí v pozadí rafinovaných vražd? Podezřelými jsou jejich zdánliví dobrodinci - tedy ženy, které jim daly druhou šanci a pomohly jim z ulice, aby následně inkasovaly jejich vysoké životní pojistky.

V předvánočním shonu se ale nakonec přece jen najde čas i na sváteční dobrodiní - Mac Taylor a Stella Bonasera vyberou a koupí co možná největší vánoční stromek, který lze v New Yorku běžně sehnat v obchodech, nesou ho společně zasněženou ulicí a Taylor vysvětluje důvody, proč jeho rodina musela mít tradičně vždy ten největší stromek ve čtvrti, kde bydlela. A následně spolu s ostatními z týmu rozdávají vánoční dárky sirotkům po policistech, kteří zahynuli při plnění služebních povinností.

Původní název dílu: Second Chances


Poznámka: Jako Debbie Fallon, přítelkyně zpěváka podezřelého z vraždy a zároveň jedna z vraždících dobrodinek, se objevila nechvalně známá celebrita Kim Kardashian.
Hlášky z dílu:


Don: Uuu, nějaké záhadné auto vyjede z uličky, přejede vám nohu a vy pak klidně dokončíte tu krádež?
muž: Nic mi nezlomil.
Danny: Nezranitelný kriminálník, to se mi líbí.

Mac: To není dobře, když někdo vypadá líp na fotce v pitevně, než dokud je naživu.

Stella: Danny, čekám na tvoje bum.
Danny: Bum už nebude. Slíbil jsem to Lindsay. Prý by to bylo první slovo Lucy. ... Bum, je to to auto.

žena: To se mám podívat na tu fotku, začít brečet a přiznat se k vraždě?