2015-09-20

6x15 - Formule

Těsně před závody Grand Prix exploduje v ulicích Manhattanu závodní auto, ve němž zahyne známý jezdec David Santos. Tým CSI zjistí, že s jeho autem někdo manipuloval, a je tedy jasné, že je třeba nalézt toho, kdo ho chtěl sprovodit ze světa.
Jenže závodník měl mnoho nepřátel, a tak bude nalézt pravého pachatele velmi náročné. Podezřelou číslo jedna je jeho konkurentka Liza Gray, která s ním v době jeho smrti závodila. Měla největší ze všech motivů - nedávno ji totiž skoro připravil na závodech o život. Když vyšetřovatelé najdou vlákna z její závodní kombinézy na místě, kde se s autem manipulovalo, jsou přesvědčeni, že ji mají. Jenže Liza má pevné alibi.

Ve vyšetřování nastane zvrat, až když vyjde najevo, že měla Santosova manželka Tania milostný poměr se šéfem štábu. Oba přiznají, že auto sice poškodili, ale to v žádném případě nemohlo způsobit výbuch, chtěli jen dosáhnout toho, aby už konečně přestal se závoděním. Mac jim věří, a brzy se dokáže, že se nemýlil. Sheldon Hawkes totiž najde důkaz, který přivede vyšetřovatele k pravému pachateli.

Původní název dílu: The Formula


Hlášky z dílu:

Řidič formule skončí v ohni.
Don: Je to žhavý tahák.
Mac: Žhavější, než se čekalo.

Lindsay: Co jede 320 za hodinu má můj respekt.
Danny: Moje holka. Vyroste v Montaně, miluje auta...

Lindsay: Ty závodíš?
Adam: Na playstationu.

Don: Tohleto já nechápu. Osmdesát kol nacpanej do malýho auta, deset sekund v depu. Kdy jde na záchod?
Mac: To nechtěl vědět...

Danny: Zmáčkneš knoflík a-
Adam: BUM!... Pardon, tos měl říct ty. Myslel jsem, že řekneš bum. Tak nic.