2015-09-21

6x16 - Nejistá pravidla

V hotelu najdou čtyři zmasakrovaná těla a podezřelý z brutálních vražd se se sekerou v ruce potácí ulicemi. Zjistí se, že dva zavraždění muži byli jeho přáteli a v hotelu oslavoval předešlou noc své 21. narozeniny, a že student fyziky James Roberts, možný pachatel, měl v sobě vysokou dávku LSD a nedokáže si vzpomenout na žádný detail toho, co se v pokoji stalo. Jen stále tvrdí, že ho napadli klauni a žádné drogy nikdy nebral. Až s pomocí modelů rozstřiku krve a útržky z paměti podezřelého se týmu vyšetřovatelů podaří objasnit všechny mladíkovy kroky z noci vraždy.

Stopy vedou ke dvěma ženským obětem, co pracovaly pro místního drogového dealera, ale chtěly se od něj osvobodit. S mladíky se náhodně setkaly na ulici a doprovodily je do baru, kde jim do nápojů nasypaly LSD, aby je mohly později okrást. Dealer spolu se svým bodyguardem ale skupinu sledovali až do hotelu, kde čtyři z nich zavraždili. Roberts zůstal ušetřený jen proto, že v době činu byl v koupelně. Když z ní vyšel, uviděl děsivou scénu, vzal sekeru a utekl na ulici. Jenže dealer ví, že jeho zločin má svědka.

Původní název dílu: Uncertainty Rules


Hlášky z dílu:

Don: Klauni? To mi chceš namluvit? Klauni? Tvoje oficiální verze?
James: Snažili se mě zabít.
Don: A! Takže klauni, co mají skryté vražedné sklony? Tak chvilku počkej. Dám hlášení všem poldům, ať hledají dva klauny s růžovýma vlasama a velkým červeným nosem!

Don: Kolik vyhrál?
žena: 25 000 dolarů.
Danny: Co? Dva... dvacet pět táců?
žena: Tohle není bingo vaší babičky. Hrajeme hodně vysoko!

muž: To je vše, pánové? Napadají mě lepší věci, než tu celý den s vámi sedět a povídat.
žena: Já nesouhlasím!

James: Otevřený dopis Albertu Einsteinovi.
Mac: Nerad vám to říkám, ale Einstein už nežije.

taxikář: Divná věc, najednou tam byl.
Stella: Sloup lampy? Tak ty se najednou objevují...