2015-09-25

6x18 - Odpočívej v pokoji, Marino Garitová

I vyšetřovatelé mají svou skříň s kostlivci. Stellu straší starý případ zmizení malého chlapce Luka, jehož sestra Marina Garito celých patnáct let věřila, že ho unesli a určitě žije. Teď je nalezena mrtvá a jediný, kdo nevěří, že spáchala sebevraždu, je Stella. Telefonovaly si totiž celé tři roky každé pondělí, aby si navzájem vlévaly naděje, a nic neukazovalo na to, že by se mohla chtít zabít. Všechny důkazy však potvrzují opak. Stella se proto rozhodne ještě jednou prohledat Marinin byt, v němž se skrývá neznámý muž, ale podaří se mu utéci. A při opětovném hledání důkazů následně vyjde najevo, že Marinu skutečně zavraždili. Stella je přesvědčená, že muž, který byl v bytě, byl Marininým nevlastním otcem, kterého kdysi též podezřívali z chlapcova zmizení.

Začíná pátrání po únosci a několikanásobném vrahovi, který má na svědomí Marinu a jejího bratra Luka. Mezi rozsypanými bramborovými hranolky z jídla, které Marina snědla těsně před smrtí, se na zemi najde i zvláštní hranolek z umělé hmoty, jakési měkké pěny, k nerozeznání podobný těm bramborovým. Ale jak se na zem dostal a odkud pochází? A kdo se tak zoufale snaží zločin zamaskovat, že při pronásledování podezřelého dokonce téměř utopí Stellu v bazénu?

Mezitím Mac Taylor prohlubuje svůj vztah s atraktivní Aubrey Hunter, do které se zamiloval. Zjistí, že žena pracuje jako lékařka na pohotovosti newyorské nemocnice.

Původní název dílu: Rest in Peace, Marina Garito

Hlášky z dílu:

Adam: Mohl bych vás tady provést. Ukázat vám nějaké epitely.
Aubrey: Těch už jsem viděla spoustu, díky.
Adam: Bioložka?
Aubrey: Doktorka.
Adam: Dermatoložka?
Aubrey: Z pohotovosti.
Adam: Svobodná?
Aubrey: Milé. Macu?
Mac: Aubrey!
Adam: ...musím pracovat.

Stella: Než tě to napadne, tak si nemocenskou neberu.
Mac: Na to bych nepomyslel.

Pachatel použil polštář jako tlumič.
muž: To byla nehoda, věřte mi!
Don: Jakto, do cesty se vám dostal polštář?