2015-09-28

6x21 - Neobvyklí podezřelí

Mac a Aubrey jsou na rande, když v úzké uličce narazí na těžce postřeleného chlapce a druhého, jehož ruce a tričko jsou potřísněné krví. Je to Sam Harris, desetiletý bratr oběti, čtrnáctiletého Nickyho, přímý svědek střelby.
Lindsay, Danny a Hawkes následně prohlíží místo činu a hledají zbraň, zatímco detektiv Flack usiluje o navázání vztahu se šokovaným Samem, protože chce, aby pomohl odhalit identitu a načrtnout portrét pachatele, který ukradl hodinky Rolex, co Nickymu odkázal před smrtí jejich otec.

Stella mezitím v nemocnici odebere vzorky Nickymu, který je stále v bezvědomí. Pod nehty najde stopy patřící muži, jehož portrét odpovídá Samyho výpovědi - Johnnymu Cookovi, ale brzy vyjde najevo, že nestřílel. Kulku najdou v Nickyho batohu, což přivede tým k podezřelému číslo dvě - Troyovi Castrovi, známému zločinci. V Nickyho batohu však mimo kulky najdou i peníze poškozené bezpečnostní červenou barvou, jež pošlou vyšetřování novým směrem, co detektivy vůbec nepotěší.

Původní název dílu: Unusual Suspects


Hlášky z dílu:

Lindsay: Ten, kdo to odhodil, spěchal.
Danny: Nebo byl taky hloupej.

Don: Kamaráde, jestli se neusměješ, vezmu tu fotku a pošlu ji e-mailem všem holkám ve škole.

Sid se pokouší Adamovi vysvětlit anomálii ve vstupní a výstupní ráně.
Sid: Už jsem měl případy s přilehlou výstupní ránou...
Adam: Jsem technik...

Sid: Ekologický textil. Dělají z toho všechno, od bund až po tašky. Dokonce z toho mám tenisky. Jsou pohodlné, ačkoli musím říct, a to nevím proč, že nohy jsou v tom hrozně cítit.