2015-09-28

6x22 - Úhel pohledu

Mac se doma zotavuje se zlomenou rukou a žebry. Je práceneschopný, ale léčba ho už nudí, a tak pozoruje oknem dění v protilehlých bytech.
Stane se přitom svědkem podezřelé scény - tajemné výměny kufříku. Macův pocit se vzápětí potvrdí, když jednoho z mužů, kterého viděl, najdou zavražděného. Mac ví, že vraha je třeba urychleně odhalit, aby se zabránilo dalším úmrtím.

I když on sám vyšetřovat nemůže, nečekanou pomoc získá od své bývalé přítelkyně, Dr. Peyton Driscoll, která je v New Yorku, o čemž vůbec nevěděl. A Peyton se spolu s ostatními členy týmu s nasazením všech sil pouští do pátrání v případu, který je vážnější, než se zpočátku zdálo. Má totiž jít v podstatě o teroristický čin.

Původní název dílu: Point of ViewPoznámka: V této epizodě se krátce mezi komparzem mihla mimo jiné Palmer Davis, která se v původní CSI pravidelně objevovala v roli právní zástupkyně Margaret Finn.Hlášky z dílu:


Stella: Tenhle nádherný balík papírů si žádá tvůj podpis.

Mac: Tohle chceš podepsat do večera? Nemáš slitování.

Mac pozoruje dění v protějších bytech.
Stella: Macu Taylore! Ty špehuješ své sousedy!
Mac: Támhleta mladá dáma by měla být ve škole. Teď ji čekají problémy. Matka je už na chodbě. Aaa už je to tady. Průšvih.

Adam: Nikdy bych si netušil, že máš v bytě tak skvělé věci, šéfe. No, né, že bys sám taky nebyl skvělej, jenom, že víš, jsem si myslel, že víš, nejsi tak... nejseš tak moc...
Mac: Skvělej?