2015-09-28

6x23 - Na dovolenou

Shane Casey byl opět zadržen a čeká v budově policie za přítomnosti policisty na Maca a Stellu. Jenže se mu podaří uniknout. K budově, kde je držen než začne soud, přicházejí Mac a Stella a pouze uvidí, jak skáče z okna a bere rukojmí.
Má v úmyslu se pomstít Dannymu za to, že se velkou měrou přičinil o prokázání, že Caseyho bratr zabil barmana. 

Jenže Danny odjel na dovolenou a pro tým tak není snadné ho včas varovat. Velké vyvrcholení se navíc koná na ochozu majáku, kam Danny vyběhne s dcerou a Casey na ně čeká. Chce Dannyho zabít, ale v poslední chvíli přiletí Mac ve vrtulníku, rozsvítí reflektor, oslní Caseyho a Danny ho shodí do moře.
Tím ale Casey nekončí. Když se Messerovi vrátí do New Yorku a uslyší malou Lindsay plakat, zjistí, že v místnosti stojí Casey a drží ji v náručí. Okamžitě namíří na Dannyho zbraní a potom zazní výstřel.

Původní název dílu: Vacation Getaway


Hlášky z dílu:

seržant: Ten chlap je blázen!
Don: Ani netušíš, jaký!

Zatčený Casey čeká na kriminalisty.
policista: V jakém jsi znamení? Hele, mluvim s tebou. Tvé znamení.
Casey: Beran.
policista: Beran? Jo, tady to je. Slunce je v konjunkci s Jupiterem. Ovlivněné Plutem. Doporučujeme se dnes ani neohýbat pro mýdlo. Ale myslet pozitivně. Lásku najdeš v nejpodivnějším místě.

Lindsay v rychlosti balí, zatímco Danny čte noviny.
Lindsay: Jaké budou zítřejší titulky? Zabila svého muže, protože jí nepomohl s prádlem?

Lindsay se s Dannym dohaduje, jestli by jí prošla jeho vražda:
Lindsay: Ty jsi tady skládal věci, já ti s Lucy přišla říct, že odcházíme.
Danny: Ona odchááází.
Lindsay: Láska skončila. Přestali jsme spolu spát, když tvá impotence a náladovost už na mě začala být trochu náročná. Dala jsem ti sbohem, otočila se a tys mě zezadu chytl... Byla to hrůza... Už byl vzteklý i předtím, seržante. Ale nikdy ne takhle... Ta zloba v jeho očích... Pak mě začal škrtit. Lapala jsem po dechu. Chytla jsem vázu a praštila ho do hlavy! Do oběda by mě pustili.
Danny: Jsem vyděšený a nechci jet na dovolenou.

Don: Washington Square Park je ideální místo na zavěšení.