2015-10-11

10x07 - Ztracené dívky

Ray stále nevzdává pátrání po unesené Madeline, která zmizela rukou obchodníků s lidmi, a poté, co neměl štěstí ani v Miami, ani v New Yorku, kam vedly její stopy, prochází po večerech lasvegaské ulice a snaží se zjistit, zda ji někdo nezahlédl, jak dělá z donucení prostitutku, protože ji před několika dny zachytila bezpečnostní kamera. Jenže se musí věnovat i vraždě další údajné prostitutky, z níž se vyklube televizní rosnička.

Ukáže se ale, že spolu tyto případy souvisí - oběť je nalezena s náušnicí, co prokazatelně nosila Madeline. Je tedy naděje, že je dívka ještě naživu a lze ji zachránit? Nebo ten, kdo zabil rosničku, mohl udeřit znovu? Ne zrovna milý pasák má totožnou náušnici, existuje zde spojitost? Zvlášť, když se v jeho domě najde postel od krve z Madelinina brutálního potratu?

Třetí část trilogie crossoveru všech tří CSI.

Původní název dílu: The Lost Girls


Poznámka: Diane Jasper, prostitutku zatčenou při snaze zjistit informace o rosničce a Madeline, zde hrála Annie Burgstede, která se už v CSI objevila jako Zoe Kessler, zavražděná dcera Heather Kessler.Hlášky z dílu: 

Ray: Proč by rosnička z Barstow šlapala chodník v Las Vegas?
Nick: V téhle době má asi každej nějakej melouch.

Přemýšlí, jak si vymoci domovní prohlídku.
Ray: Nedluží ti něco nějaký soudce?
Jim: Mně dluží něco všichni.

Zatkli pasáka, co převzal obchod s prostitucí po matce. 
Jim: Máme toho společnýho víc, než si myslíš. Oba držíme rodinnou profesi. Teda, třeba já. Můj strejda byl polda, bratr šel k policii a pak já. Ve vaší rodině bych byl nejspíš slizkej pasák jako jsi ty.