2015-11-12

11x02 - Žralok v bazénu

V jednom z lasvegaských kasin dojde v bazénu k naprosto nečekanému útoku žraloka, jenž jedné plavkyni ukousne ruku.

Dr. Robins s Rayem však zjistí, že žena byla mrtvá ještě před jeho útokem a v jejím těle se najdou stopy heroinu a na zádech stopa po vpichu jehly. Nick si též všimne, že na záznamu z klubové bezpečnostní kamery má drahé šperky, které teď chybí. V bazénu pak Hodges s Henrym najdou stříkačku a na ní otisk prstu  a docela rychle vyřeší záhadnou smrt - útočnice a zlodějka zároveň chtěla prostě oběť okrást, jenže tentokrát neodhadla dávku, pomocí jíž ji chtěla omámit, a žena zemřela kvůli předávkování. Zbývá už tedy pouze zjistit, kdo a proč vypustil žraloka.

Původní název dílu: Pool Shark


Poznámka: V roli Earnesta Boozella, slavného majitele kasina s bazénem, se objevil Elliott Gould známý mimo jiné jako Ezra Goldman ze seriálu Ray Donovan, kde hlavní roli získal Liev Schreiber, jenž se v CSI též na čtyři díly ukázal, a v roli Dannyho Macklina, Boozellova rivala, zase Sasha Roiz, který měl epizodní roli i v CSI: Miami, ale především pravidelně vystupuje jako kapitán a poloviční zauberbiest Renard v seriálu Grimm.


Hlášky z dílu:

Stále neví, odkud se vzal žralok.
Boozell: Možná se včera ubytoval jako VIP. Ne, VIŽ. Velmi významný žralok! Ubytoval se, ráno skočil do bazénu, něco skousnul a teď má na krku vraždu.

Dívka se přizná, že oběť zdrogovala kvůli šperkům.
Jim: Dala jste jí zlatou ránu, zlato. Máte pravdu, dost jste zlobila.

Nick nese kyslíkovou bombu k analýze Hodgesový, který je zlomený kvůli odchodu Wendy.
Nick: Ahoj, kam ji chceš dát?
Hodges: Strč mi ji do pusy a střel do ní z velkorážní pušky.