2015-11-14

11x03 - Krvavý měsíc

Když kriminalisté najdou mužské tělo s odseknutou hlavou nabodnutou na tyči, domnívají se, že jde o rituální vraždu. Depilační vosk na těle oběti je následně zavede do hotelu, kde byl Michael Wilson - jako identifikovaná oběť - ubytovaný. V jeho pokoji najdou stopy po souboji, žluté oční čočky a svatební slib, podle kterého přišel do Las Vegas, aby se právě dnes oženil. A v hotelové kapli i dav lidí oděných jako upíři, kteří čekají na svatební obřad, což jejich teorii podpoří, a ještě víc, když se pak Langston a Nick dostanou na výroční konferenci upírů a vlkodlaků Blood Fest, jež se koná v tomtéž hotelu, a všimnou si prodavače zbraní, protože v jeho nabídce se nachází stejný typ sekery, jakou Michaelovi sťali hlavu.

Dál je ale zavedou až vlčí chlupy v ústech oběti patřící vlkovi Timberovi. Jeho majitel tvrdí, že je praktikujícím vlkodlakem a v jeho autě zatím čeká Wilsonova krev a zvratky naznačující porfýrii. Ba co víc, ukáže se, že Wilson sám měl být též vlkodlak patřící do smečky Timberova majitele, ale potkal upírku Julii a zamiloval se do ní, takže se stal upírem, aby mohli žít spolu. A když to zjistili jeho alfa a vůdce upírů, rozhodli se zrádce zabít a přesvědčit Julii, že její snoubenec může kdykoliv zradit i ji, a to tak lehce, jak bez výčitek zradil i svůj vlastní rod. Kdo byl tedy nakonec tím, jenž pozvedl sekeru?

Původní název dílu: Blood Moon


Hlášky z dílu:

Robbins stahuje hlavu z kůlu.
Robbins: To je jako stahovat maso ze šašliku!

Vartann přesvědčuje Catherine, ať se k němu přestěhuje.
Vartann: Udělal bych ti vždycky večeři, možná i snídani do postele, když budeš hodná.
Hodges: To zní dobře.

Ray čte nalezený svatební slib.
Ray: Dnes a na věky věků odevzdávám svou duši pouze tobě.
Nick: Já tě mám taky rád.

Ray a Nick vstoupí na upíří svatbu.
Nick: Česnek s sebou asi nemáš, co?
Ray: Došel mi.


Kluk uvidí Raye s červenými čočkami, co se na setkání prodávají.
kluk: Tyjo, hustý oči! Mami, potřebuju kreditku!

Hodges:  Upíři zabíjeli vlkodlaky už za Trojské války. Vlkodlaci se vzbouřili a od té doby jsou nepřátelé. Jako Kain a Abel, Romulus a Remus...
Catherine: Tom a Jerry, rozumím.

Greg: Už vím, proč si Kurt nepamatuje, co se předevčírem stalo. Pejsánek chlastal jako čuba.

Nick: Zvratky? Nooo musíme se o tom bavit zrovna teď? Já jim.
Greg: Ty jíš pořád.

Sara přijde s náhodným "zajímavým faktem".
Nick: Grissome? Jsi to ty, Grissome? Gile?