2015-12-12

11x15 - Po čem kdo touží

Nick se vrací domů, když se mu na mobil ozve Jason McCaan, mladík, který je rozhodnutý pomstít smrt svého bratra. Varuje Nicka, aby domů nechodil - na dveřích je totiž nastražený granát. Nickovi se včas podaří dostat pryč, ale už věří, že ho chce někdo zabít a Jason zná atentátníkovu identitu. Předvede proto Jasona k výslechu, ale dříve, než se něco dozví, přijde Jasonův opatrovník Dr. Paul Huxbee a odvede ho.
Tým ale i z krátkého setkání zjistí, že Jason i Paul jsou leváci. A podle důkazů i terorista, jenž nastražil na Nicka granát, byl levák a Nick, Catherine, detektiv Vartann a Kip Woodman sledují stopu, co je dovede do skladu, který si pronajal Huxbee, a kde najdou jeho mrtvolu, obrovskou bombu a několik pastí. Už vědí, že za vším je Jason, ale podaří se jim ho nejen dopadnout, ale i zneškodnit bombu dřív, než exploduje?

Mezitím musí Dr. Langston znovu svědčit proti vrahovi Nateovi Haskellovi, který udělá z celého soudního procesu obrovský cirkus, ale stejně je odsouzen. Langston si však nevydechne, protože Haskellovi se s pomocí jeho oddaných fanynek, přezdívaných Haskellovy nevěsty, podaří z vězení utéct.

Původní název dílu: Targets of Obsession


Poznámka: Natea Haskella si tradičně zahrál Bill Irwin, divadelní herec, který se na televizních obrazovkách objevuje i jako Atticus Nevins, jeden ze záporáků třetí série Sleepy Hollow, a jako Jason McCaan se znovu objevil kanadský zpěvák Justin Bieber.


Hlášky z dílu:

Nick: Když nepůjdu do fitka teď, nemusim chodit už vůbec.
Ray: Chceš nechat doktoru Robbinsovi zachovanou mrtvolu?

Nick: Vypadal vyděšenej, ale nevidím do něj.
Jim: Zastřelils mu bráchu, proč by ti chtěl zachránit život?

Langston dosvědčí, že Haskell je odpovědný, protože on má stejný gen, na který Haskell svaluje vinu, ale přesto nevraždí.
Haskell: Nemyslíte, že to bylo trochu pod pás, Rayi?