2015-12-23

11x17 - Seznam

Bývalého policejního důstojníka Vance Tolsoma odsouzeného za zabití manželky Anne-Marie zavraždí ve vězení. Tým CSI odhalí, že Anne-Marie, která byla také policistkou, před smrtí udržovala milostný poměr s většinou příslušníků policejního sboru, včetně Ecklieho, kapitána Brasse, detektiva Cavaliera a detektiva Vartanna, a v nejbližších dnech se navíc v obnoveném soudním procesu mělo prokázat, že Vance obvinili falešně. Kdo zvenku najal vrahy ve vězení, aby Vance umlčeli dřív, než se dokáže pravda o jeho nevině?

Vyšetřovatele překvapí skutečnost, že Vanceovi pomáhala dokázat nevinu sestra jeho mrtvé ženy. Při výslechu tvrdí, že Vance falešně obvinil některý z kolegů, se kterým měla Anne-Marie poměr. To vrhá podezření i na důstojníky, kteří spolupracují s CSI, ale než od svědkyně zjistí víc informací, i ji někdo zastřelí. Všechny důkazy míří k veteránovi sboru, který byl hlavním detektivem v případu vraždy Anne-Marie, pravděpodobně ji zabil stejně jako její sestru a zosnoval zavraždění Vance.

Původní název dílu: The List


Poznámka: Jarroda Malonea, který pomáhal krýt celý fingovaný zločin, hrál Max Martini, jenž se objevil už v CSI: Miami jako Bob Keaton, manžel bývalé milenky Raymonda Cainea, nebo jako Herc Hansen, jeden z pilotů jägerů, ve filmu Pacific Rim.


Hlášky z dílu:

Jim: Dozorce vedl po chodbě partu z árijského bratrstva. Kolem jiné party ne moc árijských bratrů.

David: Vězení je ošklivý místo na zabití.
Robbins: To rozhodně nezapomenu uvést ve zprávě v sekci bonusy. David Phillips o životě za mřížemi: Je na draka.

Ecklie: To už je pro vás typické. Nemáte moc práce, tak si ji hledáte sami.

Robbins: Jen klidně začni beze mě. Paní Robbinsová to taky dělá. ... Mluvil jsem o večeři.

Podezřelý byl v době vraždy v práci.
Catherine: To ještě neznamená, že celou tu dobu pracoval. Znala jsem jednoho, co si ve službě vymaloval dům.

Greg zběsile utíká do kanceláře Catherine.
Catherine: Honí tě striptérka?

Zradil Anne-Marie.
Malone: Mám tě rád. Ale ne na pětadvacet až doživotí.