2015-12-28

8x01 - Nesprávný čas/ Zpátky v čase

Se životem Erica Delka je to řádně nahnuté - našli ho v Glades skoro bez známek života. Při operaci se mu pokusí odstranit i kulku, která mu zůstala v hlavě po předešlém vážném poranění a vše dopadne úspěšně, ale Eric upadne do kómatu.

V kómatem vyvolaných vzpomínkách se pak vrací o několik let zpátky, do roku 1997, když se začal budovat tým vyšetřovatelů CSI. Tehdy pracoval u odtahovky a našel utopené auto s mrtvou ženou. Zavolal poručíkovi Horatiovi Caineovi, který přišel vyšetřovat spolu s Calleigh Duquesne, jež byla první den v práci v CSI, a pomáhali jim v laboratoři mladá laborantka Natalia Boa Vista, toho času u FBI, a zkušený vyšetřovatel Jesse Cardoza, který byl v Miami poslední den. Díky jejich spolupráci vyšlo najevo, že oběť pronásledoval její zahradník, ale přesto se manžel jeví jako vhodnější pachatel. Pravdu se Horatiovi nakonec podaří zjistit až pomocí testu DNA, technologie, kterou policie používala teprve krátce.

Původní název dílu: Out of Time


Poznámka: V roli státního návladního Evana Talbota se objevil Denis O'Hare, oblíbený herec, co se pravidelně objevuje v sériích seriálu American Horror Story.Hlášky z dílu:

Eric: Detektive, já myslel, že vyšetřujete jen v černých brýlích?

Frank: Papírováním jsem strávil půl dne. Bylo by fajn, kdybychom měli počítače.
Horatio: A na co bychom si pak stěžovali?

Eric: Jo, to funguje vždycky. Nebo spíš většinou. Vlastně to nefunguje, ale pořád to zkouším.

zahradník: To nechápu.
Horatio: To nevadí. My ano.