2016-01-12

8x08 - Souhra náhod

Na silnici do sebe vrazí Bentley a Escalade a srážka má fatální následky. Řičika Escalade, Karen Ballard, je mrtvá a přežily pouze její děti Greg a Lily. Tým CSI tak vyšetřuje, zda šlo o trestný čin anebo jen nešťastnou náhodu. Nejdřív vše vypadá podezřele, protože Victor Emparo, jenž se tváří jako hrdinský kolemjdoucí, který vytáhl Grega z auta, řídil kradený Bentley, ale ani tato stopa nevede příliš daleko. Victor trvá na tom, že jeho sestra chodila s majitelem Bentleyho, ale pohádali se, ona mu ho vzala a on ho chtěl nyní vrátit zpět. A pak upadne do bezvědomí a následně zemře na poškození mozku způsobené nehodou.

Vyšetřovací tým se pak zaměří zpátky na Escalade a pomocí rekonstrukce odhalí, že za volantem seděla Lily. A bohužel, právě v tu chvíli se projevil defekt hadice posilovače, Lily ztratila nad řízením kontrolu a narazila do Bentleyho. Už proto zbývá jen najít příčinu defektu. Byl alespoň to zločin nebo i tato příčina zůstane nešťastným omylem? 

Původní název dílu: Point of Impact


Poznámka: Andrewa Ballarda, manžela Karen, si zde zahrál Henry Simmons, který je známý jako agent Mack v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.


Hlášky z dílu:

Walter: Sedadlo je nastavený jako na mě. Možná ještě dál.
Jesse: Takže hledáme nějakýho pořízka!
Walter: Ohoo, řekl bych, že jste chtěl říct vysokého, pane Cardozo!

Ryan provádí měření pod odtahovým vozem.
Walter: Jak se pod to proboha vejdeš?

dr. Loman: Ta neměla točit ani hrnčířským kruhem, natož pak volantem.

Calleigh: Něco cítím.
Jesse: Je to... marihuana. Proč čicháš ke mně?