2016-01-19

8x13 - Přeťat vedví

Tým CSI vyšetřuje smrt Russella Turnera, středoškolského učitele, jehož tělo našli rozseknuté na polovinu. Dojdou k závěru, že vrah použil samurajský meč, což je dovede do světa japonské mafie a k jejímu bossovi Takashimu Yamadovi. Jakmile totiž Ryan a Natalie spolu s detektivem Trippem vstoupí do Turnerova domu, objeví japonského mladíka, který drží samurajský meč a pokusí se o útěk. Tvrdí, že je Russellův syn Kenny, a když Horatio hledá záznam o adopci, nemůže najít nic, takže nabude přesvědčení, že Russell chlapce získal na "černém trhu". Ba co víc, podle Kennyho DNA zjistí, že je synem Takashiho Yamady, což už gangster ví.

Když pak Tripp vezme Kennyho do domu, aby si vzal osobní věci, jakási žena se pokusí chlapce unést. Jde o Susan Lee, jež tvrdí, že je Kennyho matkou. Už dávno nemá nic společného s Takashim, ale dlouho se přátelila s Russellem. Nechtěla, aby Takashi věděl, že čekala jeho dítě, protože si nepřála, aby se dostal do světa mafie, a přesvědčila Russella, aby Kennyho vzal k sobě. A jak to vypadá, Takashi se rozhodl vyrovnat účty.

Původní název dílu: Die by the Sword


Hlášky z dílu:

Walter: Traversi, co je to za svět, když si člověk nemůže vyjít na procházku, aniž by ho někdo přesekl vejpůl?
Travers: Svět, který mě neustále zásobuje prací.

Ryan: Já ti řeknu, co jsem našel. Pár plechovek od piva a botu. Smrdí jak leklá ryba. Bóže, skoro bych řekl, že v ní ta ryba fakt je!