2016-02-05

12x01 - 73 sekund

Tým CSI dostává nového nadřízeného. Je jím D. B. Russell, veterán mezi soudními vědci, který si stále dokáže udržet pocit úžasu z výsledků vědecké práce. Jeho odhodlání k práci a neochvějná důvěra k týmu je to pravé, co potřebuje lasvegaská kriminálka, aby se vzpamatovala z předchozích událostí. I když Russella zpočátku přijali s nedůvěrou, tým se znovu semkne a přijme mezi sebe i nováčka - mladou vyšetřovatelku Morgan Brody z CSI Los Angeles.

A ani na případ se nečeká dlouho. Tým vyšetřuje hromadnou divokou přestřelku v hotelové tramvaji s vícero smrtelnými zraněními. Jediný nezraněný svědek je malý chlapec, který však nedokáže vypovídat, neboť je v hlubokém psychickém šoku - jeho matka je v kritickém stavu - a navázat s ním kontakt se podaří až Russellovi, jenž tak dokáže od chlapce získat potřebné informace, co je posunou správným směrem. Sara a Greg zatím odjedou k podivně vypadající mrtvole, jejíž kůže není spojena s tkání, a tak musí zjistit, kdo mu do hrudi zabodl kompresor a kůži oddělil.

Původní název dílu: 73 Seconds


Poznámka: Malého svědka Emmetta Drakea si zahrál Skylar Gaetner, představitel malého Matta Murdocka v marvelovském seriálu Daredevil, a zraněného člena ochranky A. J. Gusta zase Stephen Amell, hvězda seriálu Arrow od konkurenčního DC comics.Hlášky z dílu:

muž z reklamy v tramvaji: Venku je pětašedesát stupňů, jsou čtyři ráno a vy si říkáte: Moje srdce...

Nick: Co je tohle za humus? Slizký... jako by se vagon poblil.

D. B.: Tady ty prorezavělý skvrny nahoře docela věrně připomínají souhvězdí Kentaura. To je srandovní.

Catherine: Co já myslím? Vy jste šéf, měl byste se mě přestat ptát.
D. B.: To jsem rád, že jsme to vyřešili.

Na předchozím místě činu si D. B. lehl na zem, aby mohl přemýšlet.
Greg: Lehneš si na zem jako mrtvá nebo mám já?

Jim: To si jako chcete vzít celej vlak k vám do laborky? Tohleto?
D. B.: A co, kam byste ho vzal?

Hodges: Chapadlová erotika. Japonský zvyk. Muži zaplatí a dívají se jak ženy...
David: Se milují s panem přísavkou? Fuj!