2016-02-24

12x17 - Trendy, trendy, trendíčky

Když anonym umístí na Twitteru fotografie nedávno zavražděného studenta, tým CSI se rozhodne vypátrat vraha kombinací forenzní vědy a sociálních médií.

Oběť - Pete Moyer - byl ambiciózní internetový novinář, který si na škole udělal mnoho nepřátel, protože ve svém blogu prozrazoval tajemství a psal pomluvy. Vyšetřovatelé následně odhalí, že Pete zemřel v okamžiku, když se, jak se zdálo, snažil zabránit sebevraždě spolužačky. Zaznamenával jejich rozhovor v naději, že ho využije jako důkaz toho, že všemi uznávaný a vážený univerzitní profesor ji znásilnil, ale zjevně se vše nečekaně zvrhlo, když se ukázalo, že jeho primárním úmyslem bylo proslavit se a mít další materiál pro drby.

Původní název dílu: Trends with Benefits


Poznámka: Jako mladý Charlie Russell se opět objevil Brandon Jones, který si zahrál epizodní roli i ve spin-offu CSI: NY. Vedle něj se ale objevil v roli Toma Laudnera, profesora znásilňovače, i Paul Blackthorne, jenž je nyní velmi známý pro svou roli detektiva Lance a otce Black Canary v seriálu Arrow a zahrál si i vraha ve dvou epizodách spin-offu CSI: Miami.


Hlášky z dílu:

mladík: Už jsi našla svoji kámošku? Promiň, chci říct teplušku. Kámošku z Teplic.

Charlie: Vyvěsil to aby machroval. ...Myslím.
Julie: Dobrá teorie.

Archie: Měli byste to vzít a zajít do kampusu.
Nickův a Gregův pohled.
Archie: Nebo se na to podívám, zkusím rozšířit dosah a vyčistit obraz.