2016-04-15

7x03 - Ať se propadnu

Manželský pár brutálně napadnou v jejich domě a na místě činu zůstane mrtvé tělo muže a žena, která přežila. Grace Travers tvrdí, že útočníkem, a tedy i vrahem jejího manžela, je její syn Billy. Na první pohled tedy jde o zdánlivě jednoduchý případ s jednoznačným podezřelým.

Detektiv Flack okamžitě Billyho zadrží, ale ten je šokovaný a popírá, že by útočil, přestože na dobu útoku nemá alibi. Když se však objeví další svědek zločinu, všechno se mění. Z vězení se totiž ozve vězeň, který tvrdí, že se mu jeho spoluvězeň Manny Ravara přiznal k vraždě. Ravarovi, odsouzenému na doživotí, se prý podařilo utéct a Traversovy chtěl okrást, jenže ho přistihli. Je tedy možné, že vraždil, nebo je ve hře stále i Billy, o jehož nevině neexistují přesvědčivé důkazy? A nebo se na scéně objeví ještě někdo další?

Původní název dílu: Damned If You Do

Poznámka: V této epizodě si zahrála mimo jiné i Crystal Reed, známá coby lovkyně Allison Argent ze seriálu Teen Wolf, a to Jules Roday, Billyho přítelkyni.Hlášky z dílu:

Na brutálně zřízeném místě činu to vypadá, že vrahem je syn.
Danny: A já chtěl mít syna.

Sheldon: Upřímně, kdyby tě zavolali na místo činu, napadlo by tě zjistit totožnost vraha zvedáním prstu oběti?
Danny: Asi ne, proto je Mac šéfem, ne?

Sid: To je zajímavé město. Tam jsem byl jenom jednou. Svědčit před kongresem.
Jo: Bylo to za akademii přírodních věd?
Sid: Oh, ne ne ne, svědčil jsem o tom, že není jejich věcí, aby omezovali kolejní poháry. Ani jsem neprošel dveřmi. Ale město je to moc... pěkné.

Danny prohledává kanál.
Don: Umím si Manyho Ravaru představit, jak sedí v jídelně s úšklebkem na tváři, dává si oblíbený boloňský sendvič a má škodolibou radost, zatímco dva sklíčení detektivové jsou bezdůvodně po kolena ve sračkách!
Danny: Zatím tady vidím jen jednoho smutnýho detektiva, chceš se přidat?
Don: Kanály nedělám!

Sid zkouší vlastní mozkovou aktivitu ohledně fotek cizích lidí, mezi kterými je jeden známý, který vyvolá citové spojení.
Mac: Velký výkyv. Jaké je tady citové spojení?
Sid: Alimenty.

Jo: Aaadaaameee...
Adam: Co zase?!