2016-04-16

7x04 - Sangre por Sangre

Torrese, vůdce mocného newyorsko-portorického gangu El Puno, najdou zavražděného - někdo ho vyhodil z balkónu jeho hotelového pokoje. Mac a jeho tým tak musí najít vraha dříve, než se gang začne mstít a vypuknou krvavé pouliční boje se znepřáteleným gangem Mamba. 

DNA nalezená na místě činu vede k bývalé člence gangu El Puno, Hazel Ortego. Detektiv Flack ji proto zadrží a odváží na okrsek, ale napadne je dvojice střelců. Hazel přežije a přizná se Jo, že v inkriminovanou noc byla v Torresově pokoji. Někdo do něj prý vstoupil, když odcházela, ale jméno dotyčného nechce prozradit. Mac jde tedy za spoluzakladatelem El Puno Lutherem Devarrem, kterého právě propustili po patnácti letech z vězení, kam ho dostal právě Mac. Luther si ale chce získat Macovu důvěru, a tak mu řekne jména střelců, kteří stříleli na Flacka a Hazela, a kde je najde. Jenže vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že někdo chce odstranit celé vedení gangu El Puno, a tak vezmou na výslech i ostatní z vedení. Ovšem v centrále gangu v té době dojde k výbuchu.

Původní název dílu: Sangre por Sangre

Poznámka: Luthera si zahrál režisér a herec z Battlestar Galactiky, který se objevil v roli ředitele Gonzalese v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., Edward James Olmos. 


Hlášky z dílu:

V pokoji oběti najdou velký nepořádek.
Don: Takhle vypadal můj pokoj, když jsem byl malý.

Mafiánský boss byl nabodnut na zábradlí.
Don: Vzbudí se jak velký boss a skončí jako kebab.

Adam: Já... znám jednoho, co zas zná jednoho, který zná chlápka, co zná ještě dalšího a...