2016-04-19

7x07 - Zakrytý pohled

Tým CSI vyšetřuje případ sériového odstřelovače a Mac má podezření, že by jím mohl být chlapec, který se stal obětí únosu a kterého pomohl před více než patnácti lety zachránit. Ví, že Michael Reynolds utrpěl hluboké psychické trauma, ale je šokovaný z toho, že by z něj dnes mohl být sériový vrah, jak naznačují krvavé stopy z místa jedné střelby. Vyšetřovatelé proto navštíví Michaelovy rodiče a najdou ho doma zastřeleného. 

Mitochondriální DNA z vlasu odstřelovače však jasně vede k Tomovi, Michaelovu bratrovi. Ten se po celý život cítil být ve stínu bratra - rodiče mu pomáhali překonávat trauma z únosu, ale Toma zanedbávali. V Tomovi tak za ty roky narůstal pocit hněvu a smutku, který si chtěl kompenzovat střelbou na nevinné lidí. Jenže s ní ještě neskončil a čas běží.

Původní název dílu: Hide SightPoznámka: Jako vrchní detektiv Ted Carver se objevil John Larroquette, který si zahrál například jednu z hlavních postav Tonyho Lewise (v dabingu Antonína) ve fantasy sérii Desáté království, nebo ve filmu Sám doma a bohatý hlavního záporáka Van Dougha.


Hlášky z dílu:

Pitevna je úplně plná těl.
Sheldon: Dej si sem nápis obsazeno.

Sheldon: Měl odpočívat, ale znáš Sida.
Danny: Jo, jo, není spokojený, dokud si nesáhne na mrtvolu.

Jo darovala Sidovi nové brýle.
Sid: Jednu věc si neumím představit, jak jsi věděla dioptrie?
Jo: Jsem detektiv.