2016-04-20

7x08 - Vyděšená k smrti

Tým CSI vyšetřuje smrt mladé ženy, kterou našli v Central Parku v místě známém pro údajné paranormální aktivity. I oběť se zdá "na smrt vyděšená" - na těle nemá žádné známky poranění naznačujícího příčinu smrti. Mac navíc při prohlídce místa činu najde další ženské tělo a dá se do pronásledování zahaleného muže, který se ho snažil vykopat, ovšem bezvýsledně. A kupodivu zjistí, že tělo patří Roni Parker, sestře šéfa newyorské policie Teda Carvera, jenž nikdy neohlásil, že zmizela, i když se to stalo už před patnácti lety. 

Jenže se ukáže, že případ zase není tak nadpřirozený. Na první mrtvole najdou stopy majitele pohřebního ústavu, a ty vyšetřovatele přivedou k zavřenému rodinnému pohřebnictví a k synovi původního majitele, jenž byl nebezpečně fascinován mrtvými ženskými těly. Mladé ženy vždy nalákal do ústavu, zdrogoval je a potom je oblékal podle své fantazie. Po ukojení je vždy nechal odejít, ale tentokrát se oběť probrala dříve a zmizela ještě v halucinogenním stavu. Pod vlivem halucinací pak utekla do Central parku, kde se na ní podepsalo působení plynu spolu s jejím léky. Vypadá to tedy, že případ Roni Parker s první obětí nesouvisí a pachatel na její tělo narazil náhodou, ale podaří se jim vypátrat, co se stalo, teď, byť i zjevně náhodou díky úchylovi v pohřebnictví?

Původní název dílu: Scared Stiff

Poznámka: Jako Ted Carver se opět objevil John Laroquette, který je známý rolí Tonyho Lewise z fantasy série Desáté království nebo rolí hlavního záporáka Van Dougha z filmu Sám doma a bohatý, ale kromě něj se ve vedlejší roli Helen, jedné ze šťastnějších obětí, objevila třeba i známá zpěvačka Anastasia.


Hlášky z dílu:

Don: Snad to není jedovatý břečťan!
Danny: Tak to nesmíš jíst!

Adam: Já nevím jak vy, ale chci být povýšen, proto tvrdě pracuju a jsem skvělý.

filmař: A pak bum, narazila do mě!
Lindsay: Narazila do vás?
filmař: Tak jsem zjistil, že je člověk.

Jo: To je pro mě první podezřelý.
Lindsay: Jo, až na jednu věc. Před pěti lety byl zastřelen.
Sheldon: Takže je teď duch...

Jo: Výborně? Tohle já říkám Ellie, když sní mrkev.

Jo: Půjdeme navštívit mrtvé.
Don: Pracovně, doufám.

Don: Když tu najdeme kostru staré dámy s parukou v houpacím křesle, tak já zdrhám první.

muž: Nevěděl jsem, že bere antidepresiva. Jinak bych jí dal mnohem slabší dávku.
Don: Pozorné.