2016-04-21

7x09 - Oprávněně

Při zkoumání těla zastřelené ženy vyjde najevo, že oběť je ilegální imigrantka, která ukradla identitu 15 let nezvěstné Roni Parker, sestry hlavního detektiva Teda Carvera, aby mohla zůstat v USA a uniknout před násilnickým manželem. Střela, která ji zabila, navíc vyšla z revolveru registrovaného na Carvera, což okamžitě vyvolá podezření, že byl nějakým způsobem zodpovědný i za smrt své sestry. Carver však tvrdí, že zbraň mu zmizela už před léty, ale nikdy ho nenapadlo to ohlásit. Mac mu to ale nevěří a cítí, že něco úzkostlivě skrývá. 

Nejprve tak musí odhalit skutečnou totožnost oběti - šlo o Marcellu Gomez, která se provdala za násilníka, jen aby získala zelenou kartu. Tým ho následně chytí a on se přizná, že Marcellu zabil. Revolver měla mít Marcella v kabelce a on vůbec netuší, kdo je Roni Parker. Vraha Roni tak stále nemají a Mac se proto rozhodne prozkoumat důkazy z jejího těla. Najde DNA na žvýkačce, nalezené u těla a patřící Ronině synovi Jayovi a ta je zavede ke kruté pravdě. Konečně vyjde najevo, že Roni byla zlá a tyranská matka, někdo se rozhodl vysvobodit její děti z problémů a Roninu identitu pak použít k tomu, aby pomohl i Marcelle. Kdo to však byl?

Původní název dílu: JustifiedPoznámka: Teda Carvera hrál opět John Larroquette, známý rolí Tonyho Lewise ve fantasy sérii Desáté království nebo rolí záporáka Van Dougha z filmu Sám doma a bohatý.


Hlášky z dílu:

muž: Máte příkaz?
Don: Kdybych měl příkaz, tak byste v tuhle chvíli ležel s obličejem k zemi, spoutaný a nebavili bychom se spolu přes zavřené dveře.

Don: Zachovej klid, Matko Terezo!

muž: Zbraň nepotřebuju. Já jsem ji chtěl jenom staromódně zmlátit.

muž: Bylo to před patnácti lety. Měli jsme malé děti. S mou ženou to nebylo dobré.
Lindsay: To si nechte pro doktora Freuda.