2016-04-30

7x12 - Zadržovací cela

Když je nalezen bohatý promotér španělského klubu zavražděný ve svém bytě v New Yorku, případ okamžitě nabere mezinárodní rozměr. K smrti ubodaný Miguel Martinez byl totiž synem diplomatky a španělské občanky, jehož rodina si přeje, aby tělo mohli co nejdříve převézt domů do Španělska, což může narušit vyšetřování a vrah může navždy uniknout spravedlnosti. 

Mac Taylor proto musí bojovat s byrokratickým vedoucím kriminalistické laboratoře v Barceloně a společně skládají střípky tohoto záhadného případu, který je důkazem, že za peníze si štěstí nikdo nekoupí, a něco se jim na něm nezdá. Když třeba přítelkyně oběti objevila Miguelovo tělo, proč nejdříve telefonovala jeho matce do Španělska? Čas běží, důkazy nepřibývají a Mac je zoufalý. Pátrání odhalí, že oběť se porvala s jistým drogovým dealerem v baru, ale ten vraždu popírá. Na Miguelově krku se objeví modřiny po škrcení. A na střepu solárního panelu nalezeného na místě činu je zase krev, která nepatří oběti. Patří jistému bezdomovci, který prokazatelně byl v bytě oběti. Co by dělal bezdomovec u boháče doma? A že by se ho někdo pokusil zabít už dřív, ale Miguel si to nechal pro sebe? Nic s ničím zdánlivě nesouvisí a vše působí až moc neuvěřitelně.

Původní název dílu: Holding Cell


Hlášky z dílu:

Adam: Jak bych mohl taktně říct neomylnému člověku, že se... tentokrát spletl?
Jo: Mac něco spletl?

Danny: Inhalovat alkohol? To jsem už viděl v epizodě Flinstoneů.

Podezřelý vyhrožuje zapálením rukojmí, Don střílením.
Danny: A je to tu zase. Posledně jsem musel vyplňovat spousty papírů. A volal jsem sanitku a pohřebák. Na saku jsem měl hodně krve a o mozku ani nemluvím. Dobře, jak chceš, ale já tě varoval!

Lindsay mluví španělsky, Danny nerozumí.
Lindsay: Taky učím Lucy.
Sheldon: To má budoucnost.
Danny: Jako že se budou bavit za mými zády?

Sheldon: Prý jich přibývá, měď končí, kradou se solární panely.
Danny: Jo, i bezdomovci jsou zelení.