2016-04-01

9x15 - Touha po krvi

Dvě zoufalé unesené dívky se pokouší dostat na svobodu dřív, než jim jejich únosce ublíží, jenže ze sklepa zvládne utéct jen jedna, jež zalarmuje policii. Druhá je už nalezena mrtvá se známkami mučení, hned vedle zabijáckého vybavení, které dává tušit, že nejde o ojedinělou záležitost, ale že kriminalistický tým stojí před sériovým vrahem.

Poručík Horatio Caine a jeho tým dělají vše pro to, aby psychopatického zabijáka chytili dříve, než spáchá další vraždu. Vyslýchají přeživší dívku, najdou pracovníka banky vlastnící dům, v němž byly dívky drženy, který měl přístup ke klíčům, dokonce se pomocí motýlího křídla z místa činu dostanou do miamské přírodní rezervace, ale zdá se, že k pachateli je to blíž nepřivede. Najdou pouze připravený hrob a další oběť. Teprve pátrání po poslední pohřešované je přivede na tu správnou stopu, ovšem pachatel nepracuje sám a možná až příliš pozdě kriminalistům dojde, kdo je jeho partnerkou. V ohrožení života se tak nevědomky ocitne i samotná Natalia. 

Původní název dílu: Blood Lust


Poznámka: Wendy Gibson, jednu z obětí únosu, hraje Candice Patton, která je známá především rolí Iris West v seriálu Flash. A podobnost s jiným seriálem lze najít i v názvu epizody - epizoda 3x09 CSI nese v angličtině tentýž název a stejně byl přeložen i do češtiny. 


Hlášky z dílu:

Je nutné přesít spoustu hlíny z hrobu. 
Natalia: Tome, podívejte, jak Ryan drží lopatu.
Ryan: Tome, taky si všimněte, že jsem sám, kdo ji tu používá.

Frank: To se... dá šílenství jen tak chytit?