2016-04-06

9x20 - Spolubydlící

Studentky Monica Dow a Corinne Palmer v noci relaxují v lázních areálu Miamské univerzity. Monica vycítí, že je někdo pozoruje, a odskočí si pro mobil, aby zavolala ochranku. Když se ale vrátí, najde Corinne mrtvou - někdo jí chtěl utopit v horké vodě bazénku s vířivkou, a když se nepodařilo, probodal jí krk, hrdlo a hruď.
Podezřelou je nejdřív Monica, nejlepší kamarádka a spolubydlící oběti, a i přítel oběti Jared Hatch, který se přizná, že obě děvčata v noci na koupališti sledoval, ale ani u jednoho se nedaří prokázat časovou posloupnost. Policie navíc stále nevyslechla druhou spolubydlící oběti, Alexis Taymor, již nikde nemohou zastihnout.

Všechno je o to složitější, že Corinne byla oblíbená a nikdo netuší, kdo by mohl být její nepřítel. CSI však zjistí, že se ji někdo už delší dobu pokoušel otrávit thaliem. Posypal jí jedem klávesnici notebooku a jed vnikal do jejího těla bříšky prstů. Notebook jí sice půjčila právě Monica, ale to nedokazuje, že je i travičkou. Vypadá to totiž, že je od ní jen podle vzkazu, ne podle skutečnosti. Takže kdo je vrah?

Původní název dílu: Paint It Back


Hlášky z dílu:

muž: Když jí zavřete, zničíte jí kariéru.
Frank: Já myslím, že chvilka ve vězení je skvělá reklama.

Frank: To neznám. Ale já bych nepoznal ani Rembrandta, kdyby se tu zastavil.

Walter: Obraz seladonovou neobsahuje.
Eric: Já myslel, že hledáme světle zelenou.
Walter: Prostě se v barvách nevyznáš.

Ryan: Znám rychlejší způsob. Vsadím se, že ten přítel navštěvoval Alexis i tady.
Eric: To budeš věštit z prostěradla?

Frank rozřízne zamčený deník.
Walter: Našel jsem deník. Byl zamčenej, ale...