2016-06-07

7x21 - Doživotí

Před 17 lety Mac Taylor a William Hunt zatkli gaunera Raymonda Harrise, který jim tehdy přísahal pomstu. A dnes Hunt přichází do kriminalistické laboratoře za Taylorem a tvrdí, že mu Mac poslal sms, aby ho navštívil. Jenže než si stihnou popovídat, zasáhne laboratoř sprška kulek a na zemi zůstane několik raněných včetně Hunta. Mac odhadne, že útočník střílel z prázdného poschodí protější budovy, kde také najde útočnou pušku AK-47 a plán metra. Je jasné, že jím je Harris - nalezená puška se totiž váže k drogové ozbrojené loupeži z roku 1994, o níž svědkové tvrdili, že kulky přišly z místa, kde Harrise zatkli. Ten se však mezitím dostaví na policejní okrsek a stěžuje si, že ho obtěžuje muž podobající se Huntovi, takže týmu nezbývá nic jiného, než ho místo jasného spojení se střelbou nechat Hunta identifikovat. Jenže to se nestane, Harris ho nepozná, a je zřejmé, že chce pouze rozsévat strach z pomsty. Mac ale jeho hru odmítá, požádá Flacka, aby Harrise sledoval a sám dělá doprovod Huntovi. 

Tým pak prohledá Harrisův byt a skutečně za stěnou najdou mezeru, kde byla ukrytá Ak-47 a munice. Pod kobercem a podlahou objeví i krev Mirandy Thomas, Harrisovy snoubenky, kterou našli mrtvou několik týdnů po jeho zatčení. Mirandinu DNA poté našli i na růženci v domě mrtvého drogového dealera Luciuse Woodse, jenž byl Harrisovým šéfem a majitelem drog a peněz, které Harrisovi zabavily v noci zatčení. Jenže i když si je nemohl vyzvednout, zmizelo z nich více než sto tisíc dolarů a případ zůstal nevyřešení. Ovšem teď už snad policie konečně celý dávný případ rozplete.
Mac totiž konfrontuje Hunta, který se přizná, že peníze ukradl, dojde mu, že Harris si za mřížemi dal dohromady, že Mirandu zabil Woods právě pro peníze a celé roky pak spřádal svou pomstu. A navíc možná přišel ještě na něco dalšího.

Původní název dílu: Life Sentence


Hlášky z dílu:

Danny: Taky jsme stříleli.
žena: Skrz dveře ložnice? Aniž byste ho viděli?
Danny: Ano. On se taky neptal a střílel na nás.

Danny: Inspekce musí vyšetřovat policistu, který střílel, ale je příjemná jak osina v zadku. Taky jí někdo vykop dveře?