2016-06-09

7x22 - Únikový plán

Detektiv Mac Taylor unikne při zatýkání jen o vlásek vlastní smrti. Uvažuje jak dlouho bude moci ještě vykonávat dobro, než přijde ta osudná chvíle a bude konec? Rozhodne se tedy začít vyšetřovat případ, jehož složka mu už devět let leží na stole.

Jde o muže, který se pohybuje po východě Spojených států od doby, kdy přepadl obchod a zabil tam dva prodavače. Jenže přestože o něm policie má určité informace, zatím dokázal celou dobu unikat a ani váhavá spolupráce jeho bývalé přítelkyně nikam nevedla. Jenže když se Mac znovu zabere do důkazů, objeví konečně novou stopu. Spojí místo činu s děvčátkem, které bylo hned ráno po vraždě hlášeno jako nezvěstné. Mohl by to být důvod, proč se vrah choval tak iracionálně a proč i teď jeho pohyb nedává sebemenší smysl? Mohla by malá pohřešovaná Olivia pomoci zbavit Maca posledního nevyřešeného případu? A nebo všechno naopak ještě víc zamotá?

Původní název dílu: Exit Strategy


Hlášky z dílu:

Don: Otoč se a ruce za záda!
Danny: Ukaž ruce, dělej. No, ukaž nám svůj oblíbený pohyb!

Mac se snaží představit průběh zločinu.
Mac: Právě jsi zabil dva lidi. Majitel a zaměstnanec jsou za pultem.
Don: To jsem celej já.

Danny: Tak dobře, nejsi nadšená, že jsi ženou mocného a taky moc hezkého, jestli to o sobě můžu říct, drogového krále? Ale to jsem čekal, protože tě znám. Takže mám plán B, jak si něco vydělat.
Lindsay: Oblíkneš se do ženských šatů a půjdeš za prachy? S tím bych souhlasila.

Muž: Já s ním promluvím, chceš? Třeba jako muž s mužem. Umím být přesvědčivý.
Olivia: Je mu dvanáct.