2016-11-11

10x18 - Zákon a nepořádek

Novinářka Denise je nalezena mrtvá a příčinou její smrti je otrava paralyzující látkou. Pachatelka je sice dopadena, ale nevraždila z vlastního popudu a odmítá prozradit, kdo ji na vraždu najal. Pátrání se proto zaměří na prohlídku Denisina bytu, která však skončí pro policii jen fiaskem - nenajdou nic jednoznačného a před bytem se strhne bouřlivá hádka mezi mužem a ženou, do níž se připlete Delko. To je navíc stojí i jediný použitelný důkaz, tedy šaty oběti se stopami spermatu, protože i když je dovedl k Randallu Staffordovi, předsedovi městské rady, jeho právník Vogel ho smete ze stolu s tím, že v době hádky, kdy Eric Delko zasáhl, nebyl zcela pod dohledem.

Nakonec se policie pohne z místa až ve chvíli, kdy rozluští Denisiny poznámky psané těsnopisem. Ty totiž prozrazují, že Denisa měla se Staffordem nejen poměr, ale také od něj získávala informace a potají připravovala materiál o obhájci Vogelovi, o němž zjistila, že kryl vraždu spáchanou jiným jeho klientem a manipuloval s dalšími lidmi, aby toho, koho potřeboval, udržel delší dobu ve vězení. Ovšem jeho prsty jsou ještě delší, než se může zdát, a tým CSI zjistí, že po všech zkušenostech s právními kličkami a lhaním není pro Vogela příliš těžké obvinit laboratoř z neprofesionálnosti a zkomplikovat nejen tento, ale i některé dřívější případy.

Calleigh navíc uvažuje o tom, že adoptuje Austina a jeho sestru, kteří se na ni během vyšetřování jejich případu velmi upnuli, ale ani to se neukáže příliš snadným.

Původní název dílu: Law & Disorder


Poznámka: V roli Vogela se objevil Malcolm McDowell, slavný Alex z filmu Mechanický pomeranč, a najatou vražedkyní byla zase Katrina Law, proslavená jako Nyssa al Ghul ze seriálu Arrow. 


Hlášky z dílu:

Walter se pokouší megafonem slušně uklidnit dav a nakonec to vzdá.
Walter: Ano, přesně tak, čím dříve zmlknete, tím dříve půjdete domů!

muž: Počkejte, jed, vždyť já na to sahal, to taky umřu?
Walter: Ne, jste v pořádku, už byste zvracel.

Stafford: Jako radní slibuji městu, že toto bude zcela první bezpilotní letoun civilní dopravy v historii Miami. Nějaké otázky?
Horatio: Jste zapleten do vraždy Denisy Bainesové?