2016-11-17

10x19 - Rodina

Ryan Wolfe se probere z bezvědomí a zjistí, že vedle něho leží mrtvé tělo asistenta státního prokurátora Joshe Averyho, přítele detektiva Samanthy Owens, s kterým se Wolfe pohádal a podezříval ho ze spolupráce s proradným obhájcem Vogelem podezřelým z několika zločinů. Okamžitě se tak rozjede vyšetřování a Wolfe je hlavním podezřelým.

Zavražděný byl navíc jediný, kdo mohl dosvědčit, jak to bylo s důkazy, s nimiž za jeho přítomnosti pracovala čerstvá detektivka Samantha, a které Vogel zpochybnil, aby zdiskreditoval laboratoř. Horatio tedy Samanthu stáhne z případu, ale musí rychle pracovat dál, protože otázky zůstávají. Kdo Joshe zabil? Wolfe, protože se do Samanthy sám zakoukal a měl svá podezření, Samantha kvůli svému pošpinění, když se navíc zjistí, že dala Joshovi do mobilu štěnici, nebo někdo jiný? Pokud to nebyl Wolfe, tak co se stalo jemu? A byl to vůbec opravdu Josh, kdo Vogelovi pomohl? Kdo je v laboratoři zrádce?

Navíc, kromě hledání vraha a zrádce, tým usiluje ještě o jednu věc. Calleigh stále bojuje o to, aby mohla adoptovat Austina a Patty, děti z jednoho jejího případu, jež k ní velmi přilnuly, ale stejnou touhu projevil manželský pár, který rozhodně nežije v ohrožení a pod neustálým tlakem kvůli policejní práci. Kdo je nakonec získá?

Původní název dílu: Habeas Corpse


Poznámka: V roli Darrena Vogela se opět objevil Malcolm McDowell proslavený nejvíce rolí Alexe ve filmu Mechanický pomeranč, a jako Eddie Coster, jeden z Vogelových klientů a únosce Sam, se zase objevil Jamie Harris, který se objevoval v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. jako inhuman Gordon. 


Hlášky z dílu:

Horatio: Musíme si promluvit o vydírání, pane Vogele.
Vogel: Takové ošklivé slovo...

Frank: Máme tu soudní příkaz.
správce: No to vypadá důležitě, jako ve filmu.

Ryan: Mohl bys to prosím otevřít?
Walter: Ne-ee, je v tom něco odpornýho!
Ryan: Jsi bačkora...

Tým se snaží povzbudit Ryana.
Natalia: Jsi hezký, jsi vtipný, jsi chytrý...
Ryan: Klidně si mě můžeš vzít hned, jestli chceš.

Ryan: Hele nejsem moc vysoký, ale zato mám hlavu plnou vlasů.
Podívá se na Franka.

Frank: Horatio, dáš si něco?
Horatio: Jenom pokud platí Ryan.